Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Su çiçeği Tedavisinde Kullanılan Krem İsimleri ve Fiyatları

Su çiçeği tedavisinde meydana gelen semptomları yok etmek amacıyla ve kaşıntıyı gidermek için eczanelerden satın alacağınız suçiçeğinde etkili olan kremler.

Su çiçeği Kaşıntı Kremi

Suçiçeği

Bu krem isimleri sadece bilgilendirme amaçlı olması nedeniyle doktor tarafından kremlerin reçete edilmediği süre içerisinde eczanelerden satın alınarak kullanılmaması gerekmektedir.

Ovadril

Kaşıntı giderici bir krem olarak Çinko oksit, Difenhidramin hidroklorür ve Lidokain hidroklorür etken maddesi sayesinde hastalıkları tedavi etmek konusunda başarılı olmaktadır. Krem lokal anestezi etkisine sahip olduğundan ovadril krem losyon kıvamında olan bir ilaç türü olmaktadır. Lokal anestezik etkisi sayesinde bölgede meydana gelecek olan sinirlerin uyuşmasın da da etkili olacaktır. Kaşıntı sonucunda meydana gelecek olan kızarıklığın ayrıca şişliğin oluşmasını engelleyecektir. Su çiçeği losyonu olarak satın alacağınız krem lezyon gelişimini de önlemesi ile bilinecektir. İltihap kapmasını engellemek amacıyla hastalık uygulanacağı bölgede iyileşme görülecektir. İlacın etken maddesi eğer ki kişilerde alerji gelişimine yol açacak bir sorun oluşması gibi durumlarda bu losyonun uygulanmaması gerekmektedir. İlacın eğer ki doktor tarafından reçte edilmemesi durumlarında hastanın satın alarak kullanması sakıncalı olacaktır. Geniş yüzeylere ve çok fazla kullanılmaması gereken bir krem olacaktır. Hastalığın tedavisinde etkili olabilmesi için çok ince bir tabaka şeklinde uygulamanız önerilmektedir.

İlaç doktorunuzun reçete etmesi durumunda 5.29 TL ücret ile satın almanız mümkün olacaktır.

Kalmosan

Cildin üzerinde gelişmekte olan herhangi bir böcek ısırması, kaşıntılı hastalıkların tedavisi amacıyla kişilerin kullanmakta olduğu ilaçlar arasında olmaktadır. Difenhidramin etkin maddesi sayesinde hastalıkların gelişimi sonucunda kişilerde meydana gelecek olan kaşıntının yok olmasını sağlayacak türde bir ilaç olmaktadır. İlaç göz ya da ağza yanlışlıkla temas etmesi durumunda bol su ile yıkanması gerekmektedir. Kullanmakta olduğunuz ilacın bir takım yan etkileri de bulunacaktır. Bunlar lokal olarak bölgede kızarıklığın oluşmasına neden olacaktır. Kişilerde sürülen bölgede kızarıklığın oluşması ya da kişilerde gelişecek yan etkiler arasında iltihaplanma oluşmasına da neden olabilir. Bu tür durumlarda ilaç kullanılmamalıdır. 5.98 TL ücret ile kremi satın almanızda mümkün olacaktır.

Difestol

Su çiçeği rahatsızlığı sonucunda meydana gelecek olan kaşıntının ağır geçmesi ve şiddetlenmesi sonucunda Lidokain Hcl + Difenhidramin Hcl etken maddeli ilaç birçok hastalığın kaşıntılı semptomlarını hafifletmek amacıyla reçete edilecek ilaçlar arasında olmaktadır. Bu ilacın ince bir tabaka şeklinde sadece cilt yüzeyine uygulanması gerekmektedir. Şayet göz ya da ağız gibi organlara yanlışlıkla temas etmesi durumunda bol su ile yıkanılması bölgenin gerekmektedir. İnce bir tabaka şeklinde lokal olarak bölgeye sürülmesi gerekmektedir. Şayet hastalığın tedavisinde etkili olması sonucunda bazı kişiler kullanmaya başlaması sonucunda da istenmeyen yan etkileri ortaya çıkabilir. Bunlar kızarıklığın oluşması ya da kuruluk oluşması gibi belirtileri olabilir. 8.8 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

Purdox

Etken maddesi olan Doksepin Hidroklorür sayesinde kaşıntı önleyici bir özelliği de bulunmaktadır. Daha çok kişilerde meydana gelen ciltleri üzerinde oluşan kaşıntının tedavisi amacıyla iyi gelmesi nedeniyle kullanılmaktadır. İlacın kullanım süresi 8 gün olmaktadır. Daha fazla kullanılması önerilmemektedir. İlacı kullanmaya başladıktan sonra gelişecek kızarıklık ya da cilt kuruması gibi durumlarda doktorunuzu bilgilendirmeli ve kremin kullanımına ara verilmesi de gerekmektedir. Krem daha çok çocukların su çiçeği tedavisinde kullanılması sakıncalı olacak bir krem olacaktır. Kremi 39.55 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

Diyenil

Eczanelerden doktorların tavsiyesi üzerine sizlere verdikleri reçete ile 2.45 TL ücret ile satın alınacak reçete ile satılan bir ilaç olmaktadır. Alerjik reaksiyon gelişmesi gibi durumlar gelişmesi sonucunda hastaların kullanması gerekmektedir. Ayrıca kişilerin yaşamakta olduğu su çiçeği tedavisinde de etkili olmaktadır. Hastalığın tedavisi için kullanılmakta olan ilacın lokal olarak uygulanması gerekmektedir. Fakat krem sürülmesi sonucunda kişilerde meydana gelecek olan istenilmeyen yan etkiler olabilir. Özellikle de sürülen bölge üzerinde alerjik reaksiyon gelişmesi durumunda kullanılmaması gereken bir ilaç olmaktadır.

Bepanthol Sensiderm

Kaşıntı giderici özelliği bulunan ilaç birçok kaşıntılı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Meydana gelen lezyon iyileştirme özelliği bulunmaktadır. İçerisinde herhangi bir kortizon olmaması nedeniyle sürüldüğü bölge içerisinde kaşıntının çok kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayacaktır. Nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Kaşıntı giderici özelliği olduğundan satın alacağınız 23.97 TL ücret ile satın alabilirsiniz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle