Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Su çiçeği Kaşıntısı İçin Krem İsimleri ve Bitkisel Kürler

Su çiçeği kaşıntısı meydana geldiği zaman kaşıntıyı geçirecek doğal formüller ve bitkisel kür tarifleri ile kaşıntıyı geçirerek hastalığın daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Su çiçeği Kaşıntısı İçin Krem İsimleri

Exenate Krem

Su çiçeği

Su çiçeği geçirmekte olan kişilerin belirtisi olarak kaşıntı ve döküntüler oluşması sonucunda muayene etmekte olan doktor tarafından reçete edilecek ilacın etken maddesi Metilprednizolon Aseponat olduğu için kaşıntı tedavisinde kullanılır. Kişilerde meydana gelecek içi sıvı dolu olan kabartı ve döküntülerin iyileşmesinde etkili olmaktadır. Ayrıca kortizonlu ilaçlar arasında yer alması nedeniyle kişilerin 8.71 TL ücret ile satın alabilirler. Doktorun belirttiği şekilde kullanılmalıdır. Kullanmakta olan kişilerin vücutlarında bir takım yan etkileri arasında sürülmekte olan bölgede kuruluğun meydana gelmesi ve yanmanın oluşması gibi durumlar gelişeceği gibi sürüldüğü bölgede derinin kalınlaşması da yan etkileri arasında olmaktadır.

Advantan Krem

Cilt hastalıkları tedavisinde belirtileri azaltmak amacıyla Metilprednizolon Aseponat etken maddesi olan kremler doktorlar tarafından ön görülmesi sonucunda reçete edilebilir. Kaşıntılı olan deri hastalıklarının tedavisinde etkili olmaktadır. Kişilerin kullanacak olduğu bölge üzerinde ince bir tabaka şeklinde uygulamaları ve doktorların ön gördüğü şekilde kullanmaları gerekmektedir. Kortizon grubu içerisinde olan bir krem olması nedeniyle eczanelerden 6.84 TL ücret ile satın almanız da mümkün olacaktır. İlacı aldığınız zaman bazı kişilerde istenmese de yan etkileri oluşmaktadır. Bu yan etkiler olması durumunda kremin kullanımı durdurulmalı ve doktor bilgilendirilmesi gerekmektedir. Özellikle sürülen yerde cilt kalınlaşmasına neden olacak durumlar olması ya da sürülen bölgede yanma olması gibi durumların dışında kaşıntı da bazı kişilerde meydana gelebilir.

Locacortene Vioforme Krem

Antiseptik özelliği olan kortizonlu ilaçlar arasında olan ilacın etken maddesi Flumetazon Pivalat + Kliokinol olmaktadır. 7.96 TL gibi bir ücret ile eczanelerden satın alınabilir. Özellikle de su çiçeğinin çok kaşıntılı olduğu dönemlerde ve alerjik reaksiyon gibi kaşıntılı hastalıkların meydana gelmesinde etkili olan bir ilaç türü olmaktadır. Vücuda sürülmesi sonucunda kullanılan bölgede bir takım yan etkilerin oluşması durumunda ilacın kullanımı hemen bırakılmalıdır. Kullanmakta olan kişilerde meydana gelecek olan yan etkileri arasında enfeksiyon gelişmesi, egzama oluşması, derinin renginin değişmesi, cilt üzerinde kuruluk olması gibi durumlarda meydana gelecektir.

Su çiçeği Kaşıntısı İçin Bitkisel Kürler

Karbonatlı Su

  • 3 yemek kaşığı karbonat;
  • 3 su bardağı ılık su.

Su çiçeği kaşıntısını geçirmek için uygulayacak olduğunuz doğal kürlerden bir tanesi de karbonatlı su olmaktadır. Bunun için hasta olan kişinin vücuduna uygulayacak olduğunuz kürü hazırlamak için 3 yemek kaşığı karbonat ve 3 su bardağı suya ihtiyacınız olacaktır. Suyun biraz ılık olması gerekmektedir. Hastalığın tedavisini gerçekleştirmek amacıyla döküntülü hastalıklarda oluşacak kaşıntıyı azaltabilmek amacıyla kişilerin mutlaka su çiçeği kaşımaması için engelleyecek karbonatlı su yaptıktan sonra bir sünger yardımıyla kişinin vücudu yıkanması gerekmektedir.

Yulaf Ezmesi

  • 1 su bardağı yulaf ezmesi;
  • 2 litre su.

Yulaf ezmesini bir havana koyup ezmeniz gerekmektedir. Ardından toz haline gelmesi durumunda 2 litre suyun içerisine konularak 15 dakika boyunca kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ılık olması beklenecektir. Yulaf ezmesi ile yapmış olduğunuz bu suyu bir sünger yardımıyla lezyon gelişmekte olan bölgeye sürmelisiniz. Ardından yıkamamalı ve cilt üzerinde kurumasını beklemelisiniz. Gün içerisinde belirli aralıklarla bu kürü vücudunuza sürmeli ve yıkamadan bekletmelisiniz.

Kırlangıç Otu Suyu

  • 3 yemek kaşığı kırlangıç otu;
  • 2 su bardağı su.

Hazırlayacak olduğunuz banyo suyunun içerisine katacak olduğunuz kırlangıç otundan elde ettiğiniz su eklenerek su çiçeğinin olduğu cilt üzerine sürülmesi gerekmektedir. Bunun için uygulayacak olduğunuz kür için 3 yemek kaşığı kırlangıç otu ve 2 su bardağı su kullanmalısınız. Kırlangıç otunu suyun içerisine atmalısınız. Daha sonrasında 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynattıktan sonrasında banyo suyunun içerisine eklenmelidir. Kişiler her banyo yaptığında bu suyu dökmesi sonucunda kaşıntı hafifleyecektir.

Maydanoz Kürü

  • 10 dal maydanoz;
  • 1 su bardağı su.

Hazırlayacak olduğunuz kür için taze olan ve saplarını da atmayacak olduğunuz ve kullanacağınız 10 dal maydanoza ihtiyacınız olacaktır. Kullanacağınız suyun bütün kürleri demlerken olduğu gibi klorsuz olmasına da dikkat etmelisiniz. 10 dal maydanoz 1 su bardağı suyun içerisine konularak kaynatılmalı ve ardından süzülmeden 30 dakika boyunca bekletilmelidir. Bu kürü günde 3 defa hastanın içmesi sonucunda hastalığın tedavisi de gerçekleşecektir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle