Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Nadixa Sivilce Kremi Kullanım Şekli ve Yan Etkileri

Sivilce oluşması ile birlikte estetik görüntü olarak rahatsız edecek ve iz kalmasını da engellemek isteyen kişilerin nadixa sivilce kremi kullanarak sivilcelerinden kurtulabilir.

Nadixa Sivilce Kremi

Daha yoğun olarak ergenlik dönemi içerisinde ortaya çıkan sivilceler daha sonraki dönem içerisinde de kişilerde sivilceler daha yoğun olarak yüz bölgesinde görülmektedir. Kişilerde hormon dönemi içerisinde oluşan sivilceler cilt problemlerinin oluşmasında en büyük nedenler arasında olmaktadır. Sivilce kremleri arasında en iyi ve faydalı olarak aknelerin yok olmasında etkili olan Nadixa sivilce kremi olmaktadır. Özellikle de iltihaplı olan sivilcelerin yok olmasında ve sivilceler kuruması sonrasında iz kalmamasında etkili olacaktır.

İnsanlarda kıl kökünde oluşan Nadixa krem kıl kökünde ortaya çıkacak olan sivilceler oluşumu ile birlikte iltihaplı sivilceler ortaya çıkar. Bakteri ile birlikte mikropların ölmesinde etkili olan sivilce kremi olarak etken maddesi Nadifloksasin olmaktadır. Bu krem sadece eczanelerden alabilirsiniz. Akne iyileşmesi için oldukça etkili olan ve tedavi için sürülmesi ile birlikte oldukça etkili olmaktadır.

Cilt enfeksiyonu olması ile birlikte bunların bakterilerden kaynaklı olması nedeniyle etkili olacak antibiyotik olarak piyasada bulunmaktadır. Antibiyotik özelliği sayesinde mikropların yok olmasında etkilidir. Kıl kökü çevresinde ki bakterilerin iltihapların kurumasında etkilidir.

Nadixa Sivilce Kremi Faydaları

Cilt üzerinde oluşan bakterilerin ölmesi konusunda yardımcı olacak antibiyotik içeren bir krem olmaktadır. Kıl kökünde meydana gelen bakterilerin ölmesi konusunda doktorun muayenesi sonucunda tavsiye edilmesi ile birlikte eczanelerden satın alınabilir. İltihabın kuruması ile birlikte bakterilerin yok olması sonucunda sivilcelere kesin çözüm olacağını unutmamalısınız. Nadixa kremin faydaları şunlardır:

 • Cilde yerleşmiş olan bakterileri öldürecektir;
 • Kıl kökünde oluşan bakterileri yok eder;
 • İltihabın kurumasını sağlayacaktır;
 • Sivilce tedavisini kolaylaştıracaktır;
 • Akne tedavisinde etkili olacaktır;
 • Sivilcelerin kurumasını sağlar;
 • İz kalmamasında etkili olacaktır.

Nadixa krem 30 gramlık tüp içerisinde olmaktadır. Oluşan bölgeye sürülmesi sonucunda deri altında oluşan sivilcelerin yüzeye çıkmasında etkili olur. Fakat kremin düzenli olarak kullanılması ile birlikte cilt altında ortaya çıkan sivilcelerin de tamamen yok olmasında etkili olacaktır.

Ortaya çıkarmış olduğu sivilcelerin cilt altında oluşan bakterilerin yüzeye çıkması sonucunda daha çoğalacaktır. Sivilcelerin kuruması konusunda temizleyecektir. Cilt konusunda pırıl pırıl olmasında ve akne sonucunda iz kalan ciltlerde etkili olacaktır.

Her zaman için doktor tarafından reçete edildiği şekilde eczaneden bilgi alarak kullanmanız uygun olacaktır. Kremin etkili olması ve yan etkisinin olmaması için uygun dozda cilt üzerin uygulanması gerekmektedir. Sivilce tedavisinde etkili olacak olan ve iltihaplı sivilcelerin kuruması için doz aşımının yapılmaması gerekmektedir. Cilt üzerine uygulanmadan öncesinde mutlaka cildin temizlenmesi ve sürecek olduğunuz zaman ellerinizi yıkayarak kremi cildinize sürmeniz gerekmektedir.

Nadixa Sivilce Kremi Yan Etkileri

Sivilce tedavisinde oldukça etkili olan bir antibiyotik krem olmaktadır. Cilt üzerine sürülmesi durumunda dikkat edilmelidir. Kişilerde alerjik reaksiyon oluşması gibi bir durum olması halinde kullanılmaması gerekmektedir.

Her zaman için patlatılmadan oluşan iltihaplı sivilcelerin tedavisinde uygulanması gerekmektedir. Açık yara üzerine sürülmesi sonucunda krem enfeksiyonun yayılmasına neden olacaktır. Krem yüz bölgesine uygulanacağı zaman kesinlikle ağız bölgesine ve göz çevresine sürülmemesi gerekmektedir. Temas etmesi halinde bol suyla yıkanması gerekmektedir.

Kremin kullanımı ile birlikte çok ciddi yan etkileri bulunmamaktadır. Nadifloksasin etken maddesine karşı kişilerin alerjisi olması durumunda cilt üzerinde alerjik reaksiyon gelişimi söz konusu olabilir. Bunun dışında yan etkiler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Cilt üzerinde kabarıklık;
 • Yoğun kaşıntı;
 • Sürülen bölgenin tahriş olması;
 • Kuruluk;
 • Yanma hissinde artış;
 • Deri renginde değişiklik.

Bu yan etkiler görülmesi durumunda doktorunuza haber vererek gerekli görülmesi durumunda farklı ilaç reçete edilerek kullanılması gerekmektedir.

Nadixa Sivilce Kremi Fiyatları

Kremin doktor kontrolünde kullanımı uygun olacaktır. Kullanacak olduğunuz krem her zaman reçeteli ilaçlar arasında olması sebebiyle kullanmakta olan kişilerin doktora reçete halinde yazdırması sonucunda eczanelerden eğer ki hastanın SGK güvencesi olması durumunda ücret ödemeden alabilirler.

İlaç İsmi Fiyatı
Nadixa Sivilce Kremi 28.24 TL

İlacı satın altığınız zaman nasıl kullanılması gerektiğini doktorunuza ve eczacınıza danışarak kullanmanız gerekmektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle