Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Maden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin Yolları

Maden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin YollarıMaden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin YollarıMaden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin YollarıMaden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin Yolları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Cilt Lekelerini Giderme

Maden suları cilt bakımlarında en etkili olan ürünlerden bir tanesi. Ülkemizde sık olarak tüketilen neredeyse tüm mineralleri bünyesinde toplamış olan maden suları ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinizdeki lekelerden kurtulmak, yüz kısmındaki sivilcelerinizi temizlemek gözeneklerin sık olmasını sağlamak için maden suyu sizin için bulunmaz bir fırsattır.

Madensuyunu tonik olarak da kullanabilirsiniz. Tonik olarak kullandığınızda cildiniz üzerinde son derece olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Herhangi bir kimyasal katkı içinde bulundurmayan maden suları cildinizin gençleşmesinde ve gözeneklerin sıklaşmasında hayli etkilidir.

Madensuları aynı zamanda içecek olarak da kullanılmaktadır. Cildinizi onarma da ve ölü olan deriyi yenilemede etkilidir.

Gün içerisinde bil hassa kadınlarda meydana gelen kir ve makyaj kalıntıları cilt üzerindeki gözenekleri tıkamaktadır. Bu kir ve kalıntılar maden suyu kullanılarak temizlenmiş olur.

Cildin üzerinde birikmiş zararlı bakterileri ortadan kaldırır. Pürüzleri giderir. Cilde sağlamış olduğu gerginlikle yaşlanma karşıtı olarak da kullanım sağlayabilir. 

Maden Suyu Cilt Lekelerini Giderir Mi

Madensuları cilt lekelerine faydalı olduğu gibi bir çok cilt problemi için de olumlu etkileri olan bir üründür. Aynı zamanda içinde kimyasal maddeler barındıran cilt bakımı için üretilmiş kozmetik ürünlerin yerine de bir alternatif olarak kullanabiliriz. Tamamen doğal yöntem ile cilt bakımımızı yapabiliriz.

Eğer düzenli bir şekilde elma sirkesi ya da limon ile karıştırılarak kullanılır ise cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili olur. 

Bir hafta boyunca uygulandığı takdirde gözle görülür bir etkisi olduğu aşikar. Bu sebepten dolayı cildi beyazlatma gibi bir etkisi olduğu söylenir. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. 

Hazırlayacağımız kür aynı zaman da cildimizde ki sivilcelere de iyi gelmektedir. Düzenli kullanımda azalma ve yok olmaya başlarlar. Bazı durumlarda ise kullanım süresinde sivilceler de bir artış söz konusu olabilir. Bu gayet normal bir durumdur. Telaşa kapılmadan düzenli bir şekilde kullanıma devam edilmeli cildim tam olarak kirlerden arındırılması gözeneklerin açılması gerekir. Ancak bu durumda bir iyileşme söz konusu olur.

Hazırladığımız kürü soğuk olarak uygularsak gözeneklerin sıkılaşmasında etkili bir rol oynar. Bir hafta boyunca günde iki kez uygulayarak iyi bir sonuç alınabilir.

Eğer kullanacağınız maden suyu şekerli olur ise bu durum cildinize zarar verebilir. Bu sebeple kullanacağınız kürü doğal olarak hazırlamanız en faydalı olanıdır. 

Maden Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Düzenli kullanımlarda madensularının cilde oldukça yararı vardır. Maden suyunu cilde uygulamanın birden fazla yöntemi vardır. En çok tercih edilen yöntemlerinden bahsedecek olur isek;

Sabahın erken saatlerinde yüzünüzü ılık su ile yıkayıp duruladıktan sonra pamuk yardımıyla maden suyunu yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu hem yüzünüze ferahlık verir hem de cilt bakımınızı yapmış olursunuz.

Gece yatmadan evvel cildinizi makyaj izlerini tamamen arındırıp yine pamuk kullanarak cildinize uygulamanız hem gözeneklerinizi açacaktır hemde makyajdan kalan kalıntıların, lekelerin tamamen silinmesine sebep olacaktır.

Başka bir yöntemden bahsedecek olursak maden suyu ile gül suyunu eşit olacak şekilde buz dolabınızda ki buz kabına doldurup dondurabilirsiniz. Sabahleyin buz kalıplarını çıkartıp yüzünüzde gezdirerek eritmemiz  cildimize iki kat yarar sağlayacaktır. Yaz mevsimi geldiği zaman buz kalıpları cildinize hem serinlik ve ferahlık hem de cildinize bir gerginlik verecektir.

Diğer bir yöntemden bahsedecek olur isek maden suyunu direk avucunuzla yüzünüzü sabah akşam yıkayabilirsiniz. Bu da cildinizi arındıracak yöntemlerden biridir. 

Maden Suyu Yüze Nasıl Uygulanır

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygularken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Bunlardan bahsedecek olursak;

Maden suyunu küp şeklinde donduracağımız zaman dolaba koymadan önce üzerini mutlaka kapalı tutmamız gerekir. Aksi takdirde elde edeceğimiz maden suyu küplerinin üzerinde bakteri oluşumu olabilir. Bunu engellemek için buz kabının üstünü örtmek şart.

Sabahleyin buz kalıplarını yüzümüze uygulayacağımız sırada ilk soğukluğu elimizde giderip daha sonra yüzümüze uygulayabiliriz. uygulama bittikten sonra havlu ya da başka bir şey ile kurulamak yanlış olur. Kendi halinde kurumaya bırakmak en faydalı olanıdır. Ardından bir nemlendirici kullanılabilir.   

Bu uygulama 1 hafta boyunca uygulandığı takdirde gözle görülür bir etki gösterecektir.

 Maden suyunu tonik olarak kullanacağınız zaman limon ile birlikte kullanabilirsiniz. Limon ile beraber kullanılması çok yaygın bir kürdür. 200 ml maden suyunun içine manavdan aldığınız bol sulu tam 1 limonu içine sıkarak karışımı elde edebilirsiniz. Pamukla yüzünüze uygulayarak bir hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Limon yerine elma sirkesi de kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız karışımların doğal olması son derece önemli aksi takdirse cildinize zarar verebilirsiniz. Gece yatmadan önce bu kürleri düzenli olarak kullanabilirsiniz. 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 3 oy, ortalama: 3,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle