Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Lazerle Akne Tedavisi Uygulama Aşamaları ve Fiyatları

Akne lekeleri ve rozasea tedavisinde lazer yöntemi son yıllarda kullanılmakta olan ve başarılı sonuçlar elde edilen bir yöntem olmaktadır. Lekelerin kalıcı olarak yok olmasını sağlar.

Lazerle Akne İzi Tedavisi

Lazerle Akne Tedavisi

Son yıllarda akne izi tedavisinde uygulanmakta olan yöntemlerin başında lazer teknolojisinden yararlanılmaktadır. Bu işlem sayesinde lazer ve ışık kullanılarak cilt altına ısı verilmektedir. 50 C derecelik bir ısı ile liflerin kısalması sağlanmaktadır. Bu ısının cilt altına uygulanması ile birlikte sivilce sonrasında oluşan izlerin yok olması hedeflenmektedir. Isının uygulanması ile birlikte kollajenler artacak ve bunun sonucunda da cilt üzerinde yenilenme sağlanacak ve akne izleri iyileşecektir.

Lazerle sivilce ya da akne izine müdahale edilirken uygulanacak olan yöntem sırasında ödem oluşması nadirende olsa görüşmektedir. Bunlar geçici olarak ortaya çıkan komplikasyonlar arasında olabilir. Kollajen yapısına uygun olarak iyileşme süresi 6 ay ile 12 ay içerisinde değişen bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

Lazer ile sivilce tedavisi uygulanacağı zaman oluşacak tedavinin daha etkili olabilmesi için uygulanacak olan tedaviye ek olarak şu yöntemler uygulanması gerekmektedir:

  • Dolgu enjeksiyonu;
  • Kök hücre;
  • PRP.

Sivilce tedavisinin daha etkili olabilmesi için kistik akne ya da iltihaplı akne sonucunda oluşan izlerin daha etkili olabilmesi için bu yöntemlerin uygulanması daha etkili olacaktır. Cilt üzerine uygulanacak olan Fraksiyonel lazer tedavisi ya da radyofrekans uygulandığı zamanlarda cildi soyacak olan lazerler kadar etkili olmaktadır. Bu işlemlerin etkili olabilmesi için 2 ile 5 seans boyunca tedavisinin devam etmesi gerekmektedir. 

Uygulanacak olan tedavi yöntemi sırasında cildin üst tabakasının soyulması ile birlikte cilt altına ısı ve mekanik ses dalgalarının gönderilmesi sonucunda kollajen etkisi olması ile birlikte deri kendisini yenileyecek ve oluşan sivilce izleri de azalacaktır.

Günümüzde rozasea ile sivilce tedavisi yanaklarda ya da burun kısmında genişleyerek oluşan sivilcelerin ve iz kalmasında etkili olan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Genişlemiş olan damarların rozasea lazer tedavisi ile birlikte akne lekelerini tedavi etmekte kullanılan ve başarılı sonuç vermekte olan bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Lazer yöntemi uygulanarak rozasea tedavi yöntemi ortalama olarak 20 dakika sürmekte olan ve etkili sonuç alabilmek için lekelerin 6 seans boyunca uygulanması gerekmektedir. İşlemin etkili olabilmesi için uygulanacak olan rozaseade lazer uygulamasında PDL, KTP ve YAG lazer cihazları ile birlikte kombine bir şekilde lazer tedavisinin uygulanması ile birlikte hastalarda daha olumlu sonuçlar alınması ile bilinmektedir.

Lazerle Akne İzi Tedavisi Sonrası

Sivilce lekelerini ve rozasea tedavisinde uygulanacak olan lazer yöntemi uygulaması sonucunda yüksek ısı ve ışık verilecektir. Bunun sonucunda cilt üzerinde kızarıklık görülmesi ve şişkinlik olması da günümüzde görülmektedir. Lazer uygulamaları aktif olan sivilcelerin üzerine uygulanması durumunda sivilcelerin çoğalmasına neden olacaktır. Bu nedenle de işlem sonrasında doktor tarafından bir takım merhemler uygulanacak ve bandajlar sarılacaktır.

Cilt yenileme işlemi yapılacak olması nedeniyle daha sonrasında kızarıklığın olması görülmesi de normal olmaktadır. Bu nedenle de kızarıklığın hızla yok olması için kişilerin uzun bir süre güneş ışıklarından kaçınması çok önemlidir. Güneşe çıkarken güneş koruyucu kremler kullanmalıdır. Lazer işlemi sonrasında bazı hassas ciltler üzerinde oluşacak yan etkiler arasında derin izlerin olması, koyu lekelenmeler gibi belirtilerin olması da mümkün olmaktadır. İlk gün kişinin duş almaması gerekmektedir. İlk hafta boyunca havuz ya da denize girilmesi de önerilmemektedir. Tedavi uygulanacak olan kişilere reçete edilecek olan nemlendirici kremlerde düzenli olarak uygulaması gerekmektedir.

Lazerle Akne İzi Tedavisi Fiyatları

Lazer akne tedavisi uygulanacak olan bölgeye, aknenin izine ve seansına göre değişmektedir. Bu işlem sırasında ek tedavi de doktor tarafından uygulanması önerilmesi sonucunda fiyatlarda değişiklik olacaktır. Fraksiyonel lazer ismi verilen lazer tedavisi ile birlikte kişilerde ciltlerinde akne sonucunda çukur gibi izler oluşması durumunda 4 ile 6 seans sonucunda lekelerde etkili bir şekilde iyileşme olacaktır.

Uygulanan Bölge Fiyat
Yüz bölgesinde küçük sivilce izi 980 TL
Yüz bölgesinde orta sivilce izi 1970 TL
Yüz bölgesinde büyük sivilce izi 2928 TL

Kişilerde oluşan cilt problemlerinde oluşan akne lekelerinin derinliğine göre yapılacak olan inceleme sonucunda kaç seans yeterli olacağı ve ücret konusunda net olarak bilgi alınabilir. Birçok lazer cihazı olmasına rağmen sivilce lekelerinin tedavisinde en etkili cihazın CO2 Fraksiyonel lazer olduğu da bilinmektedir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle