Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Kuruyan Ciltler İçin Hangi Fondötenler Kullanılmalıdır?

Kurumuş ciltleri olan kişiler fondöten kullanımında özellikle nem sağlayacak olan ürünleri tercih etmelidir. Bu sayede kuruluk ile alakalı sorunlarında önüne geçerler.

Fondötenlerde Seçim

Kuruyan Cilt ve Kapatma

Bir çok kişinin ortak sorunu arasında kuru cilt yer almaktadır. Makyaj yapımında bir ceza gibi görünse de aslında doğru seçimler yaparak bu sorunu tamamen kapatmak mümkün hale gelir. Doğru temizleyici ve nemlendirici ile  cildi temizledikten sonra  mükemmel nemli ve nemlendirilmiş bir yüzey yaratmak için yine nemli fondöten kullanımı yapmak gerekir. Cilt tipiniz için mükemmel fondöteni bulmak zor olabilir. Hatta kuru cilde uygularken ortaya çıkan sorunlar birden fazla şekilde meydana gelebilir. Ciltte daha çok kuruma, soyulma ve ince çizgileri vurgulamaya, yanlış bir temel oluşturmaya ve yanlış bir temel oluşturmaya ve sonuçta çok daha kötü görünmeye başlanabilir.  Bunun için kuru bir cilt yapısına sahip olan kişiler öncelikli olarak doğru fondöten seçimi yapmalıdır. Bu seçimler içinde aşağıdakilerden örnek alınabilir.

Lancôme Teint Idole Utra 24H

Kuru cilt üzerinde bir temel tabakasının uygulanması süper rahatsız edici olabilir. Neyse ki, Lancôme’in kadifemsi yumuşak formülü,  cilde karşı ışık ve yastık hissi veren maddelerle yapılır. 24 saate kadar tam kapsama alanına gelecek vaat eden bu ürün cildi nemlendirirken, kızarıklığı gizleyebilecek ve uzun süre gözenekleri gizleyecek özellikleri olduğunu kanıtlamaktadır. Uygun ve doğru şekilde cilt temizleme yapıldıktan sonra kullanılmalıdır.

Make Up Forever Paris

Kuruma olan cilt yapılarında önemli olan nemlendirme sağlamaktır. Bunu sağlayacak olan make up forever paris ürününün % 80 sudan yapılmıştır. Ve vurgu yaparak cil üzerinde etki sağlar. Bu karışım sadece yüzünü nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda cildinizin B5 vitamini gibi bileşenlerle elastikiyetini artırma özelliği yaratır.

Sephora Collectıon Mükemmellik Mist Airbrush

Sephora’nın airbrush formülü ile süper model statüsüne ve bir makyaj sanatçısı gibi hissetmek mümkün hale gelir. Çevresel streslerden (örneğin sert rüzgârlar ve düşük sıcaklıklar) cildi korumak için kırmızı yosun özü ve yumuşak odaklama oluşturmak için mikro ince pigmentlerden elde edilen bir InstaBlend teknolojisi bulunur. 10 saate kadar muhteşem görüntü sağlar. Kuruluktan kaynaklı oluşan çizgiler kesinlikle meydana gelmez. Cildi nemlendirdiği için huzursuzluk vermez. Temizlenmesi kolay olan ürün birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Diğer Fondöten Türleri

Clarins True Radiance Pefect Cilt Bakımı

Bu formül 24 saat hidrasyon ve kapsama alanı sağlamayı amaçlar. Nem açısından zengin formül kusursuz şekilde sonuçlar verir. Soğuk kış aylarında stok yapmak için mükemmeldir. Özellikle kuru havalarda kullanılması önerilir. Soğuk havanın cilde vereceği zararların önüne geçtiği için kış ürünleri içinde yer alır.

Burberry Aydınlık Veren Akışkan Fondöten

Nemlendirici sıvı fondöten hem kapsama hem de kusursuz bir nemli görünüme sahip olması olanak sağlar. Fresh Glow, Burberry’nin kuşburnu çay ve lavantadaki özellikleri taşır. Tüm özellikler bir araya gelince sorunlu olan alanlarda mükemmel düzeyde kaplama sağlar.

Clé de Peau Beaute Arıtma Fondöten

Bu ürün orta düzeyde kaplama alanı sağlamaktadır. Çevresel etkenlere karşı cildi koruma özelliği bulunur. Tüm gün boyunca nemli bir son kat elde etmek mümkündür. Alerjik etkenlere karşı da cildi korur.

Chantecaille Kapatma Sıvısı

Su ve deniz yosunu (nem tutucu bir bileşenler ) ile paketlenmiş olan bu jel bazlı ürün en doğru kapatma özelliğine sahiptir. Cildin nem oranının dengelenmesine olanak sağlar.

Saint Laurent Youth Liberator Serum

Cilt bakımı ile kozmetik sorununun çözülmesi konusunda çözüm sunar. Oldukça şık bir görünüme sahip olan üründür. Sıvı ve kremsi yapısı kurumuş cildin ihtiyacı olacak olan nemi sağlar. Anti aging özelliği yani yaşlanmaya karşı çalışma özelliği de bulunmaktadır. Kapatma özelliği üst düzeyde olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Yüzde kalıp gibi durmaz, doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar. Işıldayan ve doğal görünen cilt için ürün kesinlikle fırça yardımı ile yüze uygulanmalıdır.

Nars Renkli Nemlendirici

Bu nemlendirici fondöten dermatologlar tarafından da sık şekilde önerilmektedir. Siyah bir tüpe sahip olan ürün yanında taşımak adına oldukça mükemmeldir. Hafif düzeyde meyvemsi bir kokuya sahiptir ve bu koku kişiyi rahatsız edici boyutta değildir. Kapatıcılık özelliği bir tarafa tamamen kurumuş ciltlere özel olarak üretilmiştir. 30 SPF güneşten koruma özelliği sayesinde yaz aylarında kolay, rahat ve huzurlu bir kullanım sağlar. Mineraller bakımından zengin bir üründür. Yağ ve parapen içermemesi yaz aylarında bu ürünün sık şekilde kullanılmasının bir avantajıdır. Özellikle fırça ile kullanımı tavsiye edilse de parmak aracılığı ile de yüze uygulanabilir. Ayriyeten kullanan kişiler 1 aylık kullanım sonucunda ciltlerinde nem dengesini sağlandığı, canlılık kazandığı ve lekelerde azalma olduğu ile alakalı olarak geri dönüş sağlamıştır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle