Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Kuru Ciltler İçin Uygulanacak Doğal Yollar İle Maskeler

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler doğal yollar ile maske kullanarak nem dengesini sağlayabilirler. Nem dengesi sağlanan cilt sağlıklı cilt yapısına sahiptir.

Doğal Nemlendiriciler

Cilt Nemlendiriciler

Bioderma Nemlendirme

Bu markanın birden daha fazla nemlendirici özelliği bulunan ürünü bulunur. Tüm ciltler, geçici olarak kurutulabileceğinden ve / veya tahriş edeceğinden (spesifik tedaviler, dış stres, vb.) nemlenmeye ihtiyaç duyar. Bioderma nemlendirme ürünleri dengesizlikleri biyolojik olarak dengelemek için özel olarak formüle edilmiştir. Bioderma ürünleri içinde bulunan nemlendiriciler mücadelesindeki nemlendirme (gliserin) ve yeniden yapılanma (seramidler) ajanları ve sıkışma hisside yaratmaktadır. Güçlü yatıştırıcı maddeler (enoksolon, allantoin) kızarıklığı azaltır ve cildi rahatlatır. DAF (Dermatolojik Gelişmiş Formülasyon) patentli doğal kompleks, cildin tolerans eşiğini artırır. Ayrıca gözeneklerin tıkanmasını engelleyen ve lekelerin oluşumunu sınırlayan komplekler de içerir. Bunlar dışında;

 • Yoğun nemlendirme sağlar.
 • Sıkılık hissini sınırlar.
 • Kızarıklığı yatıştırır ve cildisakinleştirir.
 • Etkili bir şekilde akneye yatkın olan ciltleri tedavi etmek için eder.
 • Ürünler genelde kuru bir cilt üzerinde günde 1 ile 2 kez uygulanır.

Garnier İle Nemlendirme

Garnier nemlendirme ürünleri ile bir haftada gözle görülür parlak, cilalanmış görünümlü bir cilt ortaya çıkartmak mümkündür. Ürünlerin birçoğunda bulunan vitamin C & E Antioksidan Kompleksi, Çam Kabuğu Özü ve nazik peeling Lipo-Hidroksil Asit (LHA) ile tasarlanan bu hızlı emici, yağsız formülü, mat, pürüzsüz bir cilde pürüzsüz, parlak görünümlü bir cilde dönüştürür. Garnier sonuçları klinik olarak kanıtlanmıştır. 7 gün içinde daha parlak, nem oranı dengelenmiş ve daha sağlıklı bir cilt ortaya çıkar. Bir cildin iki önemli boyutunu ortaya çıkarır: parlak, daha eşit cilt tonu ve gelişmiş cilt dokusu, hatta kırışıklıkları azaltır.

Diğer Doğal Maskeler

Kahve Yüz Maskesi

Kahveden yapılacak olan maske sadece cildi nemlendirmek ile kalmaz. Ölü cilt hücrelerinin yok edilmesini ve pürüzsüz bir cildin ortaya çıkmasını sağlar. Kahve insanların cildinin yumuşaması için çalışır. Bu çalışma sayesinde nem oranı dengelenir. Kahve maskesi için;

 • 2 yemek kaşığı öğütülmüş kahve
 • 3 yemek kaşığı süt
 • 2 yemek kaşığı kakao tozu
 • 1 çorba kaşığı bal hazırlamak gerekir.

 Daha sonra, tüm malzemeleri karıştırılır ve yüze sürmek için pürüzsüz hale getirilir. Yarım saat bekletildikten sonra son olarak su kullanarak maske yıkanmalıdır.

Papaya Ve Çilek Yüz Maskesi

Papaya, ölü deri hücrelerinin kurtulmasına yardımcı olan papain enzimini ve A vitamini içerir. Buna ek olarak cildi gençleştiren inaktif proteinlerle birlikte gelir. Dahası da cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Çilek C vitamini, salisilik asit, alfa hidroksil asitler, aspartik asit, ellagic asit, lif ve folat ile doludur. Bunların hepsi siyah nokta, akne, beyaz baş, kuru cilt, yağlı ciltleri temizlemeye yardımcı olur. Maskeyi hazırlamak için;

 • 2 büyük taze çilek
 • 2 püresi olgun papaya
 • 1 pişmiş şeftali
 • 1 tatlı kaşığı organik bal ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi hazırlanmalıdır.

Bir karıştırma kabının içinde çilek, papaya, şeftali, bal koyularak karıştırılır. Bu karışım bir macun oluşturuncaya kadar ezilmelidir. Bu maske yüze uygulanarak 10 ile 15 dakika kadar bekletilmelidir. Bundan sonra, ılık su ile durulayın ve iyi bir nemlendirici uygulanmalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı Yüz Maskesi

Hindistan cevizi yağı da kuru cilt tedavisi için gerçekten oldukça iyi bir karışımdır. İçindeki yağ asitleri cilde nem sağlamaya yardımcı olur. Yani, aynı zamanda kuru ciltler için en iyi yüz maskeleri içinde bulunur. 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı damlası ile birlikte 1 yemek kaşığı olgun muz karıştırılır. Ardından yüze nem sağlamak adına 20 dakika boyunca bekletilir.

Üzüm Yüz Maskesi

İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde üzüm ciltte nemi tutmaya yardımcı olur. Ayriyeten cildin sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt elde etmesi için ölü cilt hücrelerini yok etmeye olanak sağlar. 20 dakika boyunca cildi nemlendirilmesi adına bekletilir. Ardından soğuk su yardımı ile yıkanması gerekir.

Mayonez ve Bebek Yağı

Bebek yağı, cildi pürüzsüz ve yumuşak hale getiren mükemmel bir nemlendirici olarak çalışır. Kışın çatlak ve kuru hale geldikçe özellikle kış aylarında etkilidir. Kuru ciltler için bu yüz maskesi, evde hazırlamak çok kolay ve basittir.

 • 2 yemek kaşığı gerçek mayonez
 • 1 tatlı kaşığı bebek yağı

Bir cam kabın içinde malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde uygulanır ve ardından ılık su ile yıkanmalıdır.

Yoğurt ve E Vitamini

Kuru cildi tedavi etmek için bu maske cilde oldukça etkili sonuçlar verir. 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ezmesi bir E vitamini kapsülü ile birlikte karıştırılmalıdır. Yüze uygulanan karışım 15 ile 20 dakika boyunca bekletildikten sonra yüzünüzü yıkamak için ılık su kullanın ve ardından fazla suyu ciltten çıkarmak için yumuşak bir havlu kullanılmalıdır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle