Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Hamilelikte Çatlak Önleyici Krem İsimleri ve Kullanımı

Hamilelikte bebeğin gelişimi ve anne adayının kilo alımına bağlı olarak ortaya çıkacak olan cilt çatlaklarını önlemek için kullanacak olduğunuz krem isimleri.

Lierac Çatlak Önleyici Krem

Hamilelikte meydana gelen cilt kuruluğunun oluşması ile birlikte karın gerginliği sonucunda cilt üzerinde meydana gelen çatlakların rahatsız edici bir görüntü oluşması ile sonuçlanacaktır. Cildin kuruması durumunda gerginliğin artması ile birlikte çatlakların ortadan kalkması amacıyla gebelikte ortaya çıkacak olan çatlakları gebelikte 3 ay itibari ile birlikte krem sürülmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden sipariş vermeniz durumunda satın aldığınız zaman cilt gerginliğinin kilo bağlılığına ve bebeğin gelişimi ile birlikte çatlakların önlenmesi için deri kuruluğunu önlemek ve oluşacak çatlakları önlemek için uygulanmalıdır. Özellikle de kalça bölgesinde, hamile bayanların göğüs bölgesinde ve çoğunlukta oluşacak karın bölgesinde ki çatlakları yok etmek için bu kremi her gün sabah düzenli olarak cilt üzerine uygulamalısınız.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Krem

Gebelikte meydana gelecek olan çatlakların oluşması gebelik bitiminde de bu çatlaklar kalıcı olarak kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bu görüntünün oluşmaması için anne adayının 3 ay sonrasında ortaya çıkacak olan karın bölgesinde ki çatlakların cilt kuruluğu neticesinde ortaya çıkar. Ayrıca sıklıkla göğüs bölgesinde meydana gelecek olan ve kalça bölgesinde bazı bayanların kilo alımına bağlı olarak basen bölgesinde de çatlakların oluşmasını engellemektedir. Mustela çatlak önleyici kremin içerisinde şu maddeler bulunmaktadır.

  • Phthalate;
  • Bisphenols;
  • Kafein;
  • Phenoxyethanol;
  • Alkol.

İnternet üzerinden kolaylıkla satın alacağınız kremin içerisinde paraben bulunmamaktadır. Bütün cilt tipleri için uygun olmaktadır. Hamile bayanların çatlaklarına iyi gelecek olan bu kremin her cilt tipine uygun olarak formüle edilmesi de unutulmamalıdır.

Biomarks Çatlak Kremi

Bayanların kilo alımı sonucunda kuru olan ciltlerinde gerginlik nedeniyle oluşacak çatlaklar kalıcı olarak kötü bir görüntünün olmasına ve bayanların rahatsızlık duymasına sebep olacaktır. Yeteri kadar elastik olmayan cilt gerginliği sonucunda ortaya çıkacak olan bu çatlakların oluşumunu engellemek amacıyla bayanların gebeliğin 3 ay sonrasında karın şişmesi ve kilo alımının fazla olması nedeniyle bayanlara bu kremin kullanması tavsiye edilmektedir. Kremin uygulanması günde bir kez gerginlik sonucunda çatlakların gerginleşme neticesinde çatlak oluşacak kollarda ya da karın bölgesinde ki gerginlik sebebi ile çatlak engellemek için cilt üzerine sürülecektir.

Krem sürülmesi sonucunda kolaylıkla emilecek olduğu için herhangi bir iz bırakmayacaktır.

Babe Çatlak Bakım Kremi

Cildin yenilenmesinde ve kurumasını engellemek amacıyla uygulayacak olduğunuz bütün cilt tipleri için uygun olan bir krem olmaktadır. Çatlak oluşmasını engelleyeceği gibi şayet hastalarda çatlak oluşumu durumunda vücut bakımı için satın alarak uygulayacak olduğunuz bir krem olmaktadır. Cildin pürüzsüz olmasını sağlayacak ve pürüzsüz bir şekilde cildin yenilenmesinde etkili olacaktır. Ayrıca derinin gerginliği neticesinde çatlakları önlemek amacıyla nemlenmesini sağlayacaktır. Cilt çatlakları oluşması sonucunda her yaş grubunda insanlar kullanabilir.

Gece ve gündüz olarak günde iki defa düzenli olarak kullanılması sonucunda gebelikte meydana gelen çatlaklığın yok olmasında düzenli olarak kullanımı sonucunda etkili olacaktır.

Bepanthol Çatlak Önleyici Krem

Gebelik sonucunda bayanların hızlı kilo alması, bebeğin gelişimi ile karın bölgesinde en çok çatlaklar oluşumuna neden olur. Bepanthol tarafından üretilen yeni piyasaya sürülen kremin çatlak önleyici özelliği çok etkili olmaktadır. Krem kullanılmaya başladıktan itibaren sürüldüğü cilt bölgesinde nemli olmasını sağlayacak ve gerginliğin sonucunda kuruluk sebebiyle meydana gelecek çatlaklığın yok olmasını sağlar. Çatlak kreminin içerisinde bulunan ve cilt nemini sağlayacak oluşacak sorunları önlemek için var olan kremin içerisinde ki maddeler şunlardır:

  • Provitamin;
  • Zetinyağı;
  • B5 vitamini;
  • Centella Asiatica.

Hamile bayanların en iyi çatlak kremi hangisidir şeklinde düşündükleri zaman çatlak önleyici bu krem gebeliğin 3. ayı sonrasında her gün günde 2 defa kullanılması sonucunda anne adaylarının ciltlerinde nemlenme oluşacaktır. Nemli olan bir cilt gerginleşmesi sonucunda da çatlaklar meydana gelmeyecektir.

Strivectin-SD Intensive Concentrate Wrinkles

Hamile bayanların kilo alımına bağlı olarak çoğunlukla karın bölgesinde çatlaklık oluşması söz konusu olur. Bu çatlaklık oluşumu hamile bayanların rahatsız olmasına neden olacaktır. Bu nedenle de çatlakların önlenmesinde etkili olacak en çatlak kremleri arasında en iyisi olan bu krem cildin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Cildin elastik yapısını kazanmasında ilk günden itibaren etkili olacaktır. Cildin sıkılaşmasını sağlayacak olan bu krem cilt hücrelerinin 4. hafta itibaren etkili olarak gerginlik sonucunda çatlakların oluşmasında etkili olur.

Krem İsmi Fiyatları
Lierac Çatlak Önleyici Krem 57.50 TL
Mustela Maternite Stretch Marks Prevention 66.09 TL
Biomarks Çatlak Kremi 99.00 TL
Babe Çatlak Bakım Kremi 67.27 TL
Bepanthol Çatlak Önleyici Krem 29.90 TL
Strivectin-SD Intensive Concentrate Wrinkles 154.67 TLKullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle