Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Hamilelikte Lierac Çatlak Kremi Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lierac, son yıllarda hamilelik dönemindeki kadınlar tarafından çok konuşulan ve gebelik çatlakları konusundaki başarısı ile gündeme gelen popüler kremlerden biri. Peki, bu ürün gerçekte ne kadar etkili?

Lierac Çatlak Kreminin Genel Özellikleri 

Hamilelikte Cilt Çatlağı Oluşumunu Önleyen Kremler

Lierac, Avrupa’da güvenilir olarak kendini kanıtlamış ve cilt bakım ürünleri üzerine profesyonelleşmiş saygın markalardan biridir. Son yıllarda Türkiye’de ise daha çok gebelik dönemindeki kadınlar tarafından cilt çatlaklarına karşı ürettiği ürünler ile tanınıyor. Gebelik çatlakları dışında ergenlik ve kilo verme sürecinde meydana gelen çatlak oluşumlarını da engellediği iddia edilen Lierac Phytolastil Jel Krem ile ilgili olarak birçok forumda kadınların tecrübelerini anlattığı hikaye ve tartışmalara rastlamak mümkün.

Ürünün Hedefi; Lierac Phytolastil Jel Krem cilt ve cilt altı dokuların elastikiyetini arttırmak için tasarlanmıştır. Vücudun kollajen ve elastin üretimini uyararak gebeliğin ilerleyen süreçlerinde meydana gelebilecek çatlakların oluşumunu engeller. Meydana gelmiş çatlaklarda ise çatlak görünümünü düzeltmeye ve bölgenin toplanmasına yardımcı olur. Burada Lierac çatlak önleyici krem ile ilgili unutulmaması gereken en önemli nokta krem var olan çatlakları tamamen gidermiyor, sadece yeni çatlak oluşumunu engelliyor. Var olan çatlaklar için ise aynı firmanın diğer ürünü olan Lierac serum kullanılması tavsiye ediliyor.

Lierac Phytolastil Jel Krem’in klinik deneylerdeki başarı oranı ise; yüzde 84.

Üretici Bilgileri: Liereac, ilk olarak 1975 yılında cilt hastalıkları ve yaşlanma belirtilerine karşı çalışmalar yapan bir şirket olarak tanındı. Şirketin resmi web sitesine göre; Fransa’da yaşlanma belirtileri ve estetik bozuklukları düzeltmekte uzmanlaşmış ilk dermo-kozmetik ürünler Lierac laboratuvarlarında üretilmiştir. 

İçeriği ve Kullanım Şekli 

Hamilelik döneminde çatlak oluşumunu engelleyen Lierac Phytolastil Jel Krem genel olarak bitkisel ürün özlerinden oluşuyor. Cilt altına nüfuz ederek elastin üretimini arttıran flavonoidler ve taninoidler hücre yenilenmesini sağlayarak bağ dokusunu güçlendirmeye katkı sağlıyor. Ürün, çatlaklar oluşmadan önce kullanılmaya başlandığında cilt hücrelerinde yaşanan artış ve deri altı tabakalarda başlayan yeni lif üretimi çatlak oluşumunun önüne geçiyor. Hamilelik dönemindeki cilt çatlakları dışında hamilelik sonrasındaki dönemde kullanımı devam ettiğinde sarkmaların önüne geçerek sıkılaşma sağlıyor. 

Kremin etkili olabilmesi için gebeliğin 3. ayından itibaren karın, kalça, basenler, göğüs ve koltuklarına sabah ve akşamları yani günde 2 defa kullanılması gerekiyor.

Ne kadar düzenli kullanılırsa çatlak oluşumunu o denli engelliyor. Doğumdan sonra ise sadece ilk 1 ay kremin kullanılması yeterli görünüyor. 

Ürün içeriğinde; 

Alchemilla Vulgaris Extract; Aslanpençesi özü. 

Hedera Helix IVY (Leaf/Stem) Extract; İngiliz sarmaşık özütü (yaprak ve köklerden) 

Equısetum Arvense Extract; Kırk kilit otu özütü yer alıyor. 

Uyarı: Doktorunuz tarafından önerilmiş bir ürün ya da ilaç kullanıyorsanız Lierac Phytolastil Jel Krem diğer ilaçlarla etkileşime girebileceğinden doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. 

Müşteri Yorumları 

Ürün yorumları incelendiğinde hem olumlu hem de olumsuz geri dönüşlere rastlamak mümkün. Özellikle gebeliğin son haftalarında ürünün yetersiz kaldığı ile ilgili şikayetler mevcut. Bazı müşteriler ise ürünün alerjiye neden olduğunu ve vücuda sürmeden önce küçük bir alanda ürünün test edilmesi gerektiğini söylüyor. Şikayetlerin yanı sıra üründen çok memnun kalarak var olan çatlakları gidermek için Lierac serumu da deneyen ve cilt çatlaklarının neredeyse tamamen kaybolduğunu ve yeni çatlak oluşumu meydana gelmediğini iletenlerin sayısı da az değil. Bazı kullanıcılar ise ürünün cilt tarafından hemen emildiğini, yapış yapış bir his bırakmadığını bu açıdan kullanımın çok rahat olduğunu da belirtmiş. 

Yabancı bazı forumlar üzerinde takipçiler tarafından yapılan nitelik oylamasında Lierac Çatlak Kremi 5 üzerinden 4.2 olarak derecelendirilmiş. 

200 ml boyutunda olan ürünün fiyatı yaklaşık olarak 90 lira civarında fakat eczanelerde ikili ve üçlü setler halinde bulunabilen avantaj paketlerinde indirimli fiyatlar bulmak da mümkün. 

Son söz; Lierac mucize bir krem olarak görülmemelidir. Hamilelikte görülen cilt çatlakları; genetik yatkınlık, beslenme, sıvı tüketimi ve fiziksel hareket gibi birçok unsurun bir araya gelmesi ile oluşur. Sadece krem kullanımı tek başına yeterli değildir. Gebelik döneminde cilt çatlaklarından korunmak için günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin. A, B, C ve E vitaminleri açısından zengin sebze ve meyveleri öğün aralarında düzenli olarak tüketin. Doktor kontrollerinizi lütfen ihmal etmeyin. 
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle