Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Mustela Hamilelik Çatlak Kremi Nedir ve Nasıl Kullanılır

Hamilelik döneminde oluşan çatlak sorunlarının önüne geçmek adına mustela krem kullanımı düzenli şekilde kullanıldığı zaman başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Hamilelikte Mustela Krem

Mustela Çeşitleri

Mustela krem hamilelik dönemi içinde çatlak oluşumunu önleyen, meydana gelen çatlakların izlerinin kaybolmasını sağlayan, yüksek toleransa sahip, hipoalerjenik bir üründür. Oldukça uygun fiyatlara sahip olan bu ürün oldukça etkili çözümlere sahip olmaya olanak sağlar. Anne adayları için özel olarak formüle edilen çatlak oluşumunun önüne geçen doğal kaynaklı varlıkların ve bileşenlerin benzersiz bir kombinasyonu sayesinde sorunlu olan alanları destekler. Avokado peptitleri, patentli anti-çekme aktifleri, esneklik ve rahatlık sağlar.  Bu ürün karaciğerin aktif maddesi olan arabinogalactan, elastin, kollajen ve fibronektini koruyarak aktive olmasını sağlar. Sorunun gerilemesi konusunda daha iyi mücadele için esansiyel lifler içermektedir. İçeriğinde bulunan balmumu ve shea yağı cildi nemlendirir. Cildi yumuşak bir şekilde besler. Anahtar bileşenler, tüm doğal içeriklerin hipoalerjenik bir karışımını içermektedir. Deri esnekliğini güçlendirirken, cilt sıkılığından kaynaklanan rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olan avokado içerikli peptitleri anne adayına esnek bir his verir. Bu sayede cildin elastikiyetini artırır ve kişilerin istediği etkili tedavi çözümünü bulmasını sağlar. Hassas uygulama için sivri uçlu bir aplikatör ile kolay kullanım yapılabilir.

Nasıl Kullanılır ve Faydaları

Hamileliğin ilk ayından ve doğumdan sonra bu krem sabah ve akşam saatlerinde karın, kalça, uyluk ve göğüslere önce katmanlar halinde uygulanması gerekir. Krem tamamen emilene kadar masaj yapılarak uygulama yapılması oldukça önemlidir. Zaten zengin ve kremsi olan jel hızlı bir şekilde cilt tarafından emilim gösterir. Kremin kokusu rahatsız edici olmadığından anne adayı kolaylıkla kullanabilir. Emzirme ile uyumlu, şekilde bebeğin beslenmesinden önce uygulanmalıdır. Özelliği göğüs bölgesi bebeğin beslenmesinden önce temizlenmiş olmalıdır. Mustela krem düzenli şekilde cilde uygulandığı zaman istenilen sonuçlar ve başarılı bir tedavi süreci elde edilecektir. Aksi olan durumlarda anne adayının başarılı bir tedaviye ulaşması zordur.

Çeşitleri

  • Mustela çatlak öncesi kremi
  • Mustela çatlak öncesi yağı 105 ml
  • Mustela çatlak serumu 75 ml

Etkili Farklı Krem

Vichy Komple Aksiyon Anti-Stretch Mark

Hamilelik dönemi içinde kilo almak ve vermek çatlakların oluşması konusunda oldukça etkilidir. Çatlaklar bu süreçte uylukta, omuzda, kalçada, göğüste, baldırda, midede meydana gelebilir. Bu sorunların kısa sürede ortadan kaldırılması adına düzenli şekilde kullanılmalıdır. Krem jinekologlar tarafından da test edilmiştir. Hamilelik sırasında da güvenle kullanılabilir bir üründür. Bu krem diğer kremlere göre daha pahalı fiyatlara satılır.

Biotique Coco Kremi

Çatlak izlerinin kıs sürede ortadan kaldırılması adına kullanılan ve çoğunlukla yurtdışından getirilen bir kremdir. Krem cildi gerginleştirir, cocobutter bakımından oldukça zengindir. Hastalıktan kaynaklanan pigmentasyonu tedavi eder ve cildin üzerindeki çatlakları düzeltmeye yardımcı olur. Bu kremi anne adayları eczanelere sipariş verebilir. Tabii ki düzenli kullanım yapılmazsa kesinlikle fayda sağlamaz. Her gün sabah ve akşam düzenli şekilde cilt üzerine masaj yapılarak uygulanması gerekir. Krem cilt tarafından emilene kadar masaj yapılmaya devam edilmelidir. Emilim sağlandığında sorunlu olan alanlarda tamirat daha hızlı şekilde gerçekleşir.

Evde Çatlak Balsamı

Gebelik Göbek Balsamı

Gerekli Malzemeler

  • 1/ 3 fincan kakao yağı
  • 1/ 3 fincan shea yağı
  • 1/ 4 fincan hindistancevizi yağı 
  • 1/ 4 bardak zeytinyağı 
  • 2 çorba kaşığı balmumu
  • 1 yemek kaşığı vitamin E yağı

Küçük bir tencerenin içi birkaç santim su ile doldurulur. Ardından ocak üzerine alınarak kaynatılır. 1 litrelik kavanozun içerisine kakao yağı, shea yağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı ve balmumu eklenir ve karıştırılır. Bu kavanoz ocak üzerinde bulunan kaynayan suyun içene koyulur. Bu şekilde kaynatılmaya devam edildiğinde yağların birbirleri ile karışımı daha etkili şekilde olacaktır. Kaynar suyun içinde bulunan kavanozun içindeki yağlar eriyene kadar suyu kaynatmaya devam etmek gerekir. Tencere içinde bulunan su azalırsa su ilavesi yapılarak yağların erimesi sağlanır. Yağların erimesi tamamlandıktan sonra ocak üzerinden kavanoz alınır ve içerisine E vitamini yağını eklenerek karıştırma işlemi yapılmalıdır. Ardından cam temiz bir kaba aktarılır. Bu kap ile birlikte oda sıcaklığına ulaşması için kenarda bekletilmelidir. Oda sıcaklığına ulaştığı zaman hazırlanan karışım katılaşmaya başlar. Bu karışım ile yaklaşık olarak 10 – 12 gramlık bir balsam kremi elde edilmiş olur. Balsam kremi her duş alımından sonra ve yatmadan önce kullanılır. Her gün düzenli şekilde kullanılması şarttır. Aksi takdirde bu karışımdan fayda beklememek gerekir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle