Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Expigment Krem ile Güneş Lekelerinden Kurtulun

Expigment krem, özel olarak geliştirilmiş olan formülü sayesinde güneş lekesi gibi cilt sorunlarından kurtulmayı sağlıyor. Üstelik kremin faydaları sadece bununla sınırlı değil.

Expigment Ne İçin Kullanılır?

Expigment kremiExpigment, sahip olduğu özel içeriği neticesinde cilt yüzeyinde oluşabilen güneş lekesi gibi sorunların ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Günümüzde pek çok kişi, ne yazık ki birbirinden farklı cilt sorunlarıyla uğraşıyor. Bu çerçevede değerlendirildiğinde önemi daha da artan expigment, çoklu kullanım özellikleri neticesinde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başarıyor. Nitekim yaz aylarında güneş ışınlarından dolayı cildin zarar görmesi mümkün. Leke ve çil gibi sorunların yaşanmasına neden olan güneş, cilt adına özel bir bakım rutini edinmeyi zorunlu kılıyor. Söz konusu özel bakım rutinini oluşturmayan ya da oluşturduğu halde yine de cildi zarar gören kullanıcılar, leke ve benzeri cilt problemleri ile karşılaşıyor. Bu noktada devreye giren cilt leke kremi expigment, düzenli kullanımda sorunlardan arınmış bir cilde kavuşmayı sağlıyor.

Güneş lekesine sahip cilt üzerinde soyucu etkiye sahip bir krem kullanmak, cildin üst tabakasını yenileyerek ortaya temiz ve sağlıklı cildin çıkmasına yardımcı oluyor. Soyucu özellikteki kremlerin yanı sıra kimyasal peeling gibi işlemler neticesinde de söz konusu durumu yaşamak mümkün. Yenilenen cilt, daha sağlıklı olduğu gibi eşit ton gibi sonuçlarla da karşılaşmayı kolaylaştırıyor.

Kimyasal peeling gibi işlemler yerine daha basit çözümleri tercih etmek isteyen kullanıcılar tarafından epey sevilen expigment, pratik bir biçimde soyucu etkinin oluşmasını mümkün hale getiriyor.

Expigment Faydaları

Güneş lekesi, koyu renkteki lekeler ve sivilce izleri gibi inatçı sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olan expigment, iki farklı doza sahip. Cilt doktoruna danışarak satın alabileceğiniz kremin dozunu da yine doktorunuz uygun gördüğü takdirde belirleyecektir. Cilt rengini açmak isteyen kullanıcıların dahi imdadına yetişen krem, melanine etki ederek koyu renkteki lekelerin açılmasına katkıda bulunuyor. Deriye rengine veren melanin, krem etkisi neticesinde yavaşlayarak lekelerde açılma, cilt tonu eşitliği ve sivilce lekelerinden kurtulma gibi faydalar ortaya çıkıyor. Üstelik tüm bunları oldukça kısa bir sürede gerçekleştiren expigment krem, düzenli kullanım gerektiriyor. Doktorunuz tarafından belirle doz ve süre çerçevesinde hareket etmeniz ve gerektiği süre boyunca düzenli olacak şekilde kullanmanız önemli. Bu sayede krem etkisini gösterebileceği gibi çok daha sağlıklı sonuçlar almanız mümkün hale gelebilir.

Cilt sorunları, yoğun bakım gerektirdiği gibi aynı zamanda doğru ürün kullanmayı da zorunlu kılıyor. Örneğin cilt tipinize uygun olmayan bir nemlendirici tercih etmeniz, fayda sağlamayı beklerken daha çok sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle her cilt ürününde olduğu gibi leke kremlerinde de cildinize uygun ürünler seçmeniz gerekiyor. Expigment, daha çok leke kremi olarak tasarlandığından dolayı sivilce üzerinde kullanılması önerilen bir ürün değildir. Daha çok geçmişten kalan izler üzerinde kullanılması tavsiye edilen krem, tahriş ya da yoğun kızarıklık gibi sorunların yaşandığı takdirde ise derhal bırakılmalıdır. Ayrıca krem kullanımı sırasında olumsuz bir etki ile karşılaşırsanız bir an önce doktorunuza danışmalısınız.

Expigment Kullanım Alanları

Ergenlik döneminden itibaren sıkça yaşanılan cilt problemleri arasında yer alan sivilce, tedavi aşaması bittikten sonra dahi bakım gerektiriyor. Özellikle irinli sivilcelerin patlatılma ya da sivilceler üzerinde oynanma, beraberinde leke oluşumunu getirebilir. Nitekim uzun bir dönem boyunca cildinizde kalıcı hale gelebilen bu lekeler, sivilceye oranla çok daha zor bir kurtulma aşaması yaşamanıza neden oluyor. Bu noktada devreye giren expigment krem, tıpkı güneş lekelerinde olduğu gibi sivilce lekelerinde de pratik bir çözüm sunuyor. Üstelik sadece kırmızı sivilce lekelerinde değil sivilcelerin soyulması ya da patlatılması sonucu meydana gelebilen sivilce çukurları için de expigment krem kullanılabiliyor. 

Cilt bariyerinin yenilenmesine etki ederek çok daha hızlı sonuç almanızı sağlayan krem, aynı zamanda daha genç bir görünüm elde etmenize de yardımcı oluyor. Cildi soyarak yenileyen ürün, bu sayede alttan gelen pürüzsüz cilt neticesinde genç ve sağlıklı görünmenizi sağlıyor.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 4,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle