Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkisel Yağlar Hangileridir?

Cilt lekeleri rahatsız edici görüntülerinden kurtulmak isteyenlerin doğal bitkisel yağlar ile lekelerin hızla iyileşmesi ve kötü görüntüden kurtulmaları için kullanacak oldukları bitkisel yağlar.

Cilt Lekeleri Kayısı Yağı

  • 1 yemek kaşığı kayısı yağı.

Kayısı yağı içerisinde barındırmış olduğu A ve E vitaminleri sayesinde ölü olan hücrelerin yenilenmesi ve insanların ciltleri üzerinde oluşan lekelerin yok olmasında ve cildin normal renk tonuna dönmesinde oldukça etkili olacaktır. Zengin vitaminleri sayesinde cilt üzerinde faydalı olacak ve insanların doğal yollarla oluşan rahatsız edici lekelerin yok olmasını sağlayacaktır. Özellikle de tahriş olmuş ciltlerin üzerinde ki meydana gelen lekeleri yok etmek için faydalı olmaktadır. Kayısı yağında linoleik asitler vardır. Bu sayede de insanların oluşan problemlerin yok olmasında etkili olacaktır. Kayısı yağı ile birlikte doğal olarak cilt temizliğini de yapmanız mümkün olur. Bunun için cilt temizliğinin ilk olarak yapılmasının ardından daha sonrasında rahatsız edici görüntüden kurtulmak isteyen kişilerin aktarlardan satın alacak oldukları doğal ve saf kayısı yağı sürülmelidir. Cilt üzerine sürülmüş olan kayısı yağının cilt lekesinin üzerinde en az yarım saat boyunca bekletilmesi bitkisel yağlar arasında cilt lekelerine oldukça iyi gelecek olduğu unutulmamalıdır.

İki günde bir düzenli olarak uygulanması sonucunda kişilerde meydana gelecek olan lekeler hızla yok olur.

Cilt Lekeleri İçin Çilek Yağı

  • 1 yemek kaşığı çilek yağı;
  • 1 yemek kaşığı süt;
  • 1 çay kaşığı talk pudrası.

Çilek yağının güneş ışınları sonucunda ciltte pürüzsüz bir görüntü olmasını ve lekelerin olmasında bu lekelerin yok olmasında çilek yağının çok faydalı olacağı unutulmamalıdır. Özellikle de lekeler meydana gelmesi sonucunda kişilerin rahatsız oldukları bu lekeler için her zaman için bol sıvı tüketmeleri tavsiye edildiğini ve cildin yeterli düzeyde beslenmesi durumunda cildin hızla iyileşmesinde etkili olacak bir bitkisel yağlar arasında çilek yağı olmaktadır. Elde edecek olduğunuz karışım için yukarıda yazmış olduğumuz bütün malzemeler bir kase içerisinde konulmalıdır. Kullanacak olduğunuz süt her zaman işlem görmemiş olan ve çiğ süt olmalıdır. Kullanacağınız sütün kaynatılmaması çok önemlidir. Daha sonrasında içerisine talk pudrası da eklenerek sonrasında bütün malzemeler karıştırılmalıdır. Sonrasında çilek yağından elde edecek olduğunuz maskeyi cilt lekeleri üzerine sürmeden önce bu lekelerin temizliğinin gerçekleşmesi çok önemlidir. Bu lekeleri temizleme işleminden sonrasında cilt üzerine elde ettiğiniz çilek yağı maskesi sürülmelidir. Sonrasında 20 dakika boyunca temizlemiş olduğunuz ve cilt üzerine sürmüş olduğunuz lekelerin üzerinde bekletmelisiniz. Bol suyla yıkadığınız ve temizlemiş olduğunuz cilt üzerine suyla yıkadıktan ve kurutma işlemi de gerçekleştirildikten sonra bebek yağı ile cildinize sürmeniz durumunda cilt yumuşaması ve lekelerin oluşmasını da engellemiş olacağınız unutulmamalıdır.

Cilt Lekeleri Keten Tohumu Yağı

İnsanların güneş lekesi ya da başka nedenlerden kaynaklı olarak lekeler ciltlerinde meydana gelmesi durumunda bunun ortadan kaldırılması için kişilere iyi gelecek olan leke tedavisi için keten tohumu yağı tavsiye edilmektedir. Hem erkekler hem de kadınların leke tedavisi için kullanacak oldukları bu bitkisel yağ için kişilerin keten tohumu yağı ile birlikte oluşan lekelerin hızlı bir şekilde yok olmasını da sağlayacaktır. Keten tohumu yağından elde edecek olduğunuz maskelerin hızlı bir şekilde iyileşme sağlayacak olması ile bilinmektedir. Özellikle de meydana gelecek olan güneş lekelerinden kaynaklı olarak ortaya çıkan kahverengi lekelerin D vitaminini fazla alması sonucunda oluşacaktır.

Güneşin zararlı ışınlarından kurtulmak amacıyla ve kişilerde daha sonradan meydana gelecek olan ciltlerinde çiller ortaya çıktığı zamanlarda keten tohumu yağından elde edecek oldukları maske hızlı bir şekilde iyileşme sağlayacaktır.

Özellikle de kişilerde oluşan cilt lekelerinin oluştuğu bölgenin yüz bölgesinde oluşması halinde kişilerin yüzlerinde ki lekelerin hızla iyileşmesini sağlayacak olan keten tohumu yağı ile aynı zamanda da bu yağ sayesinde cilt temizliğini yapacak cildin hızla gözeneklerinin de açılmasını sağlayacaktır. Cilt lekeleri üzerine bir miktar keten tohumu yağından sürülmelidir. Özellikle de gece uyumadan önce yüz bölgesinde meydana gelecek olan lekelerin üzerinde sürülmesi durumunda ve bütün bir gece boyunca cilt üzerinde kalmasının ardından sabah bol su aracılığı ile yıkanması gerekmektedir. Düzenli olarak kullanılması sonucunda cilt lekelerinin temizlenmesinde etkili olacaktır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle