Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Cilt üzerinde meydana gelen akne ve sivilcelerin tedavisinde özel üretilen Bepanthol krem kullanımı ile birlikte iltihaplı sivilcelere ve cilt bakımına iyi gelecektir.

Bepanthol Sivilce Kremi

Yağlı cilt kusurlarını onarıcı krem olarak bilinen, cildin yenilenmesinde etki sağlamakta olan, oluşacak izlerin düzenli olarak kullanımı ile birlikte yok olmasını sağlayacak bir krem olmaktadır. Cildin çok hızlı bir şekilde pürüzsüz bir görünümüne kavuşmasında etkili olacaktır. Ortaya çıkan sivilcelerin ergenlik dönemi içerisinde, hormonların değişimi ile birlikte ya da yenilen gıdalar sonucunda oluşması görülmektedir.

Sivilcelerin oynanması, patlatılması ve sık sık aynı bölgede sivilcenin çıkması ile birlikte kişilerin yüz bölgesinde cilt üzerinde çukur tarzında izler meydana gelecektir. Bepanthol krem sürülmeye başlaması ile birlikte bu kremin özelliği sayesinde sivilcelerin azalmasında etkili olacak ve izlerin geçmesinde de etkili bir krem türü olmaktadır. Cilt üzerinde kullanımı ile birlikte kullanılan bölgede bazı reaksiyonların gelişmesi de görülebilir. İnce tabaka halinde sürülmelidir. Cilt üzerinde şu yan etkiler görülebilir.

  • Yanma;
  • Deri döküntüsü;
  • Pullanma;
  • Gerginlik hissi.

Yağlı bir cilde sahip olan kişilerin en büyük cilt sorunlarından bir tanesi sivilce ve akne olmaktadır. Siyah noktalar bu kişilerde yoğun olarak görülmekte ve estetik olarak görüntü kirliliğinin olmasını sağlayacaktır. Böylesi bir durumda yüz kızarıklığı da sık sık sivilceler sonucunda ortaya çıkar. Özellikle de sivilce oluşmaya başlaması ile birlikte kızarıklık yoğun olarak görülecek, ağrı ortaya çıkacaktır.

Bu durumda temizlenmiş cilt üzerine sürülecek olan krem oldukça etki edecek ve sivilcenin iltihaba dönüşmeden ve iltihaplanmadan yok olmasını sağlayacaktır.

Bepanthol Sivilce Kremi Faydaları

İçerisinde bulunan bepanthol kreminin içerisinde bulunan B5 vitamini yaz ve kış aylarında cildin gerekli neme kavuşmasını sağlayacak ve zararlı olan durumlardan kurtaracaktır. İçerisinde yoğun miktarda bulunan provitamin B5 ile birlikte kullanımı sivilce sonrasında oluşan izlerin yok olmasında etkili olacaktır. Aynı zamanda da cildin yeteri miktarda besleyecektir. Kızarıklık, cilt kırışıklığı gibi sorunların üstesinden gelebilmek için düzenli olarak kullanımı etki edecektir.

  • Cildin nemlenmesini sağlayarak sivilce oluşumunu engeller;
  • Yağ dengesinin normale dönmesini sağlar;
  • Cildin rahat nefes almasını sağlar;
  • Sivilce izlerini düzenler;
  • Cilt lekelerini azaltır.

Kullanılmaya başlaması ile birlikte cilt üzerinde bir bariyer görevi görecek ve cildi çevresel etkenlere karşı koruyacaktır. Yağlı ciltlerde nemsiz kalan ciltlerde aynı dengenin oluşmasında etkili olacaktır. Cilde sürülür sürülmez hızlı bir şekilde cilt tarafından emilecek olması nedeniyle yağlı bir görünüm olmasını da engelleyecektir.

Sivilcelerle oynayıp, patlatan kişilerde bir süre sonra yara oluşacak ve sonrasında da iz kalması ve siyah noktaya dönüşmesi görülecektir. Bu durumda kişilerin iltihaplı olan sivilcesinin içerisinde ki iltihabın akması ile birlikte mutlaka sivilce üzerine bir miktar Bepanthol krem sürmeniz ile birlikte hızla iyileşeceğini ve yara izi de kalmayacağı bilinmelidir.

Bepanthol Bakım Kremi Aknelere Faydalı Mıdır?

Sürekli kullanıldığı zaman Bepanthol krem kullanımı ile birlikte cilt gözenekleri rahatlayacak ve açılacağından, aynı zamanda da cildin yağ dengesini sağlayacak olduğundan sivilce oluşumunu engelleyecektir.

Bepanthen Sivilceye Neden Olur Mu?

Kremin düzenli kullanımı cildin yenilenmesinde etkili olur. Cilt üzerinde oluşan sorunların, lekelerin her zaman için geçmesi için düzenli kullanımı ile birlikte sivilce izlerine de iyi gelecektir. Bu nedenle de sivilceyi tazeleyecek olduğu için sivilce yapmayacak aksine sivilcelerin oluşumunu engelleyecektir.

Bepanthol Kremin Fiyatı

Yağlı olan ya da kuruyan cildin normal yağ dengesini sağlamasının yanı sıra yüz bölgesine sürülmesi ile birlikte hemen etkisini gösterecektir. Cildin yeterli miktarda hassas oluşunda ve gerginlik hissini alacak bir krem olmaktadır. Krem doktorlar tarafından reçete edilerek yazılmış olsa bile, eczaneye gittiğiniz zaman SGK kapsamında ödemesi gerçekleşmeyeceğinden, bu ilacı eczanelerden ücret karşılığında almalısınız.

Krem İsmi Fiyatı
Bepanthene Plus 12.80 TL
Bepanthol Krem 11.25 TL

Kremi eczanelerden alarak düzenli olarak kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda da kozmetik satışı olan İnternet siteleri üzerinden de satın alarak kullanabilirsiniz. Kremin kullanımı ile birlikte ortaya çıkacak olan cilt yenilenmesi ilk kullanımı itibari ile oluşacak ve cilde bebeksi bir görünüm oluşmasını da sağlayacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle