Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Asiviral Krem Kullanımı ve Sivilceye İyi Gelir Mi?

Asiviral krem uçuk kremi olarak bilenen bir krem olarak piyasada bulunmaktadır. Birçok kişinin yaptığı yorumlarda sivilcelere iyi geldiği söylenmektedir. Krem aknelerin tedavisinde kullanılmaz.

Asiviral Krem

Asiviral krem doktorlar tarafından uçuk virüsü sonucunda sık sık vücudunda uçuk meydana gelen kişilerin tedavisi için reçete edilmekte olan bir krem olmaktadır. Krem zona virüsünde etkili olmaktadır. Fakat bazı kullanıcıların iltihaplı sivilcelerinin üzerine sürmesi sonucunda bu sivilceleri hızla kurttuğu yönünde de forumlarda bilgilendirme mesajları yazmışlardır. Fakat Asiviral kreminin sadece uçuk tedavisi için üretilmiş olduğu unutulmamalıdır.

Uçuk ya da aft meydana gelmesi ile birlikte bunun oluşturacak olduğu enfeksiyonun yayılmasını durdurma konusunda etkili bir krem olmaktadır. Kişilerde dudak kenarında ya da genital bölgede ortaya çıkacak olan uçuk tedavisinde etkili olan bir krem olmaktadır.

Deri enfeksiyonlarının oluşması ile birlikte ortaya çıkacak olan sorunların başında oluşan yaraların hızla yayılmasının nedeni enfeksiyon kapması olmaktadır. Bu durumda kişilerde oluşacak yaranın hızla genişlemesi de görülmektedir. Sinir hücrelerine yerleşecek olan uçuk virüsü kişilerde bağışıklık sisteminin zayıf olması durumunda hızla yayılacaktır. Bu durumda da enfeksiyonun hızla azalmasında etkili olacak bir krem olmaktadır.

Asiviral Krem ve Sivilce

Asiviral krem cilt üzerinde meydana gelen enfeksiyonların hızla kuruması ve yok olmasında etkili olan bir krem olmaktadır. Uçuk dışında herhangi bir cilt sorunu tedavisinde kullanımı sakıncalı olacak ve cilt üzerinde lezyon gelişerek yan etkilerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle de sivilce tedavisinde doktor tarafından önerilen kremleri uygulamalı ve Asiviral tarzında olan sadece uçuk tedavisinde kullanılmakta olan kremler sivilce ve akne tedavisinde kullanılmamalıdır.

Asiviral krem sivilce üzerinde kullanımı yönünde birçok forum ve İnternet sitesinde aknelere iyi geldiği yazmaktadır. Enfeksiyon kurutucu özelliği olan Asiviral kremin kullanım amacı sadece uçuk olmaktadır. Bunun dışında akne ya da siyah nokta tedavisinde etkili olmayacaktır.

Bu sebeple de uçuk tedavisinde etkili olan kremin asla sivilce tedavisinde kullanılmamalıdır.

Son yıllarda herkes tarafından kullanılmakta olan sosyal medya gibi platformlarda kişilerin sıklıkla uçuk kremi olan Asiviral kullanarak sivilcelerinin kuruduğu yönünde paylaşımları bulunmaktadır. Sivilcelerin kuruması için Asiviral krem asla kullanılmamalıdır.

Oluşan sivilcelerin üzerinde etkili olarak kullanılması sonucunda kremin yan etkileri arasında olan kaşıntı sivilce üzerine sürülmesi sonucunda bazı kişilerde yoğun olarak sivilcelerde kaşıntı olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de yüz bölgesinde ortaya çıkan sivilcelerin kuruması tedavisinde kullanılacak olan başka sivilce kremleri doktor tarafından reçete edilmelidir.

Asiviral Krem Yan Etkileri

Asiviral ve benzeri olan sadece uçuk tedavisi için üretilen kremler arasında olan Asiviral kreminin başka herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılmaması gerekmektedir. Kremin etken maddesi olan Asiklovire karşı alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonlar gelişmesi görülebilir. Kişilerde oluşacak yan etkiler arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Baş ağrısı;
  • Yüksek ateş;
  • Kızarıklık;
  • Uykusuzluk;
  • Boğaz ağrısı;
  • Deride döküntü;
  • Aşırı kaşıntı.

Uçuk tedavisinde kullanılan ama yanlış kullanım sonucunda başka bir rahatsızlığın tedavisinde kullanılması uygun olmayacaktır. Özellikle de iltihaplı olan sivilcelerin yayılmasında etkili olacağı gibi, iltihabın kurumasında etkili olsa da akne izi kalmasına neden olacak bir durum meydana getirebilir. Kremin sivilce tedavisinde kurutarak iyi geleceği düşünüldüğü için sivilce üzerine uygulanması sonucunda, daha çok sivilce oluşmasına ve iz kalmasına neden olacağı unutulmamalıdır.

Cildin yenilenmesinde etkili olmayacağı için akne izi oluşması durumunda bu izlerin geçmesinde ve cilt yeniliğinin oluşmasında etkili olmayacaktır. Bu nedenle de izi oluşması durumunda doktor tarafından önerilecek başka kremlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Asiviral Krem Fiyatı

Uçuk tedavisinde etkili olan ve enfeksiyonun yayılmamasını sağlayarak uçuğun iyileşmesini hızla sağlayacaktır. Kremin doktorun uçuk muayenesi yapması sonucunda reçete ederse sadece eczanelerden satın alarak kullanabilirsiniz. Günde 5 defadan fazla uçuk enfeksiyonunun yayılması için kullanılmalı ve daha fazla kullanılmaması gerekmektedir.

Krem Adı Fiyatı
Asiviral Krem 19.03 TL

Doktorun reçete ettiği zaman, eczanelerden SGK kapsamında olan kişilerin doktorun reçete ettiği ilaç ile eczaneye gitmesi durumunda herhangi bir ücret ödemeden satın alabilirsiniz.




1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 4,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle