Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Akne Skar Tedavisinde Dermarollerin Kullanımı

Akne skar tedavisinde ve diğer cilt problemlerinin tedavisinde etkili olan dermaroller sayesinde kolaylıkla cilt sorunlarının yok olmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Akne Skar Tedavisinde Dermaroller

Dermaroller Skar Tedavisi

Cilt tedavisinde uygulanmakta olan Dermaroller içerisinde yüzlerce mikroiğnenin yerleştirilmiş olduğu medikal bir cihaz olmaktadır. Dermaroller cilde sürülmesi ile birlikte lokal olarak geçtiği bölgeden mikro kanalların oluşmasını sağlayacaktır. Bu işlem sonucunda kişilerin cildinde kontrol edilecek olan ve yara oluşması ile birlikte bu sırasda kusurlu bölgenin iyileşmesini sağlayacaktır. Akne sonrasında oluşan skar dokusunun yok olarak yerine yeni bir elastin doku oluşturur.

Kollajen üretiminin 300 kat daha fazla olmasını sağlayacak bir yöntem olduğundan cilt üzerinde oluşan yara izlerinin, meydana gelen kırışıklıkların akne izlerinin temizlenerek cildin daha lekesiz ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Dermarollerin cilt üzerindeki şu sorunların tedavisinde uygulanmaktadır:

  • Akne izleri;
  • Genişlemiş gözenekler;
  • Güneş lekesi;
  • Saç kaybı;
  • Kırışıklıklar;
  • Çatlaklar;
  • Siğil;
  • Derin yara izleri.

Sürekli olarak aynı yerde akne çıkması durumunda iyileşmesi sonucunda yara izi kalacağı gibi aynı zamanda da akne oluşması ile birlikte oynanması sonucunda da kişilerde cilt üzerinde akne izi kalacaktır. Bu durum cildin delik şeklinde izler görülecektir. Bu rahatsız eden görüntüden kurtulmak için günümüzde dermaroller kullanılarak tedavisi gerçekleşmektedir.

Akne Skar Tedavisi Dermaroller Uygulaması

Bu işlem cilt üzerinde oluşan kusurlu bölgeye lokal olarak uygulanacak olan mikro iğneleme yöntemi ile gerçekleşecektir. Mikro iğnelerin cilt üzerine değmesi ile birlikte açılan deride mikro delikler sonucunda gerçekleşecek bir işlem olmaktadır.

Kusurlu deri üzerinde açılan mikro deliklerin 15 dakika içerisinde iyileşmeye başlayacak ve 72 saat içerisinde de tamamen kapanacaktır. Bu açılan mikro deliklerin derinin üzerinde oluşan hasarları kendi kendisine iyileşme mekanizması oluşmasını sağlayacak ve harekete geçmesini de sağlar.

Mikro delikler iyileşme süresi içerisinde deriye hacim kazanacağı gibi aynı zamanda da dolgunluk oluşmasını sağlayacak olan kollajen ve elastin lif üretimini de arttıracaktır. Bu sayede kusurlu olan bölgede deri kendi kendisini yenileyecektir.

Mikro deliklerin açılması ile birlikte derinin üst kısmına doktor tarafından hazırlanmış olan özel ilaçlar ve serumlar verilecektir. Bu mikro deliklerden verilen serum ve ilaçların emilimi daha çabuk olacaktır. Her seans arasında 2 hafta olması gerekiyor ve başarılı sonuç alınabilmesi için 4 ya da 8 seans geçmesi gerekmektedir. Uygulama sonrasında güneş ışıklarından korunması için güneş kremi kullanılmalı ve doktor tarafından cilt bakım uygulamalarını özenle yapmanız gerekmektedir.

Akne Skar Tedavisi Dermaroller Faydaları

Dermaroller cilt yenilenmesinde uygulanan ve gözeneklerin açılmasında etkili olan bir yöntem olmaktadır. Cilt sorunlarını olabildiği kadar azaltması ile bilinmektedir. Dermaroller uygulaması ile birlikte sonuçlar ilk seans sonrasında hemen görülmeye başlayacaktır. Kullanılmakta olan iğneler her zaman için tek kullanımlık olduğundan başkasına kullanılmamaktadır. Mikroiğneler cilt yapısına hiçbir zararı olmayacaktır. Vücudun yüz dahil olmak üzere herhangi bir bölgesine uygulanmaktadır. Cilt tonunda değişiklikler olması durumunda cilt tonunun dengelenmesinde etkili olmaktadır.

Avantajları arasında daha uygun ücreti olması ve daha kalıcı çözümler sağlaması nedeniyle kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yüksek kaliteli iğneler kullanılması sayesinde kullanan kişilerde herhangi bir alerji olmasına neden olmayacaktır. Uygulama sonrasında açılan mikro delikler sayesinde kullanılan kremler ve bakım ürünlerinin daha kolay bir şekilde emilimi de sağlaması ile bilinmektedir.

Akne Skar Tedavisi Dermaroller Zararları

Dermarollerin zararları neredeyse yok denecek kadar az olmaktadır. İğnelerin boyutu mikro olması nedeniyle battığı zaman herhangi bir ağrı duymamasına rağmen daha önceden anestezik kremler sürülmesi ile birlikte ağrı oluşmasını tamamen aza indirmektedir. Yapılan seans süresi içerisinde bir miktar bölgede kızarıklık olması söz konusu olabilir. Bu kızarıklık ilk 48 saat içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Bu işlem sonrasında uygulanacak olan ilaçlar nedeniyle cilt üzerinde soyulması görülebilir. İşlemin uygulandığı bölgeye göre ortalama olarak seansların süresi 20 dakika olmaktadır. Kanama problemi olan hastalara uygulanmayacağı gibi aynı zamanda da estetik operasyonu geçirmiş olan hastalara 6 ay boyunca işlem uygulanmayacaktır. Şeker hastalarının ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilere bu skar tedavi yönteminin uygulanmayacak olduğu unutulmamalıdır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle