Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Aklovir Krem Sivilce İçin Kulluanılır mı, İyi Gelir Mi?

Aklovir krem uçuk çıkması sonucunda bunun tedavisinde etkili olan, başka amaçla kullanılması uygun olmayan ve sivilcelerin üzerine sürülmemesi gerekmektedir.

Aklovir Krem

Cilt üzerinde meydana gelen uçuk tedavisinde etkili olan kremin sürülmesi ile birlikte Asiklovir etken maddesi ile birlikte uçuk kurumasında etkili olmaktadır. Krem her zaman için uçuğun üzerine sürülmesi ile birlikte uçuğun hızı bir şekilde geçmesini sağlayacaktır.

aklovir krem

Aklovir kremin uçuk dışında başka cilt hastalığının tedavisi amacıyla kullanılmaması gerekmektedir. Özellikle de iltihaplı sivilce olması durumunda bunun tedavisi amacıyla kişilerin sivilce üzerine sürmemeleri gerekmektedir. Aklovir krem enfeksiyon oluşumunu engelleyecek ve kişilerin uçuk tedavisinde yayılmasını engelleyecek ve enfeksiyon oluşumunun da önüne geçecektir. Antibiyotik özelliği sayesinde uçuk tedavisinde hızla uçuğun üzerine sürülmesi ile birlikte kurumasını sağlayacaktır.

Aklovir uçuk kremi kullanımı kişilerin bağışıklık sisteminin çökmesi sonucunda ortaya çıkacak olan uçuk için üretilmiş olan bir krem olmaktadır. Uçuk üzerine günde 5 defa kullanımı uygun olacaktır. Uçuk tamamen iyileşene kadar sürülmelidir.

Uçuk tedavisi dışında herhangi bir cilt sorununun gelişimi ile birlikte cilt sorununun tedavisi amacıyla kullanılmaması gerekmektedir.

Aklovir Krem ve Sivilce

Sivilce için Aklovir uçuk kremi kullanımı uygun olmayacaktır. Bu kremin kullanım amacı sadece uçuk tedavisinde etkili olarak ortaya çıkan enfeksiyonun yayılmasını önleyebilmek amacıyla ve yara oluşmasını engellemek için uçuk üzerine sürülecektir. Bu uçuk tedavisinde etkili olan kremin başka bir cilt hastalıklarının tedavisinde uygulanmamalıdır.

Son zamanlarda bazı sosyal medya sitelerinde ve forumlarda kişilerin Asiklovir etken maddesine sahip olan Aklovir kremi sivilce ya da siyah nokta üzerine sürerek iyileştiğini söylemektedir. Aklovir antibiyotik içeren özel bir krem olması sebebi ile bu durumda sivilce sonrasında yara oluşması ile birlikte yaraya iyi gelmiş olabilir. Fakat sivilce üzerine sürülmesi halinde sivilcelerin daha da çoğalarak yüz bölgesinde kötü bir görüntü olmasına neden olacak sorunlar arasında olacaktır. Sürülmesi sonucunda şu yan etkiler kişilerde görülebilir:

  • Cilt üzerinde kaşıntı;
  • Enfeksiyon yayılması;
  • Sivilce izi kalması;
  • Yanma;
  • Sivilcenin kızarması;
  • Daha geç iyileşmesi.

Sivilce tedavisinde etkili olması için Aklovir uçuk kremini forumlardan ya da sosyal medyadan duyarak kullanmak cilt üzerinde daha çok sivilcenin yayılmasına ve sivilcelerde iz kalmasına neden olacak siyah nokta oluşumunu da arttıracaktır.

Uçuk kişilerin bağışıklık sisteminin çökmesi sonucunda ortaya çıkacaktır. Fakat sivilce daha çok yağlı ciltlerde ve hormon dengesizliği olması durumunda daha yoğun olarak yüz ve sırt bölgesinde ortaya çıkacak olan sivilcenin yoğun olarak çıkması ile birlikte kişilerin hayatı içerisinde yoğun görülen sivilcelerden kişiler rahatsız olacaktır. Bu rahatsız oldukları sivilcelerin patlatma, sıkma ya da doktor tarafından tavsiye edilmeyen kremleri sürerek kişilerin tedavisinin gerçekleşecek faydalı olduğunu düşünerek kullanmaktadır.

Bunların ters etki yaparak daha çok sivilcelerin oluşmasına neden olacağı da unutulmamalıdır.

Aklovir Krem Yan Etkileri

Aklovir kremin uçuk tedavisinde etkili olup bağışıklık sisteminin çökmesi ile birlikte vücutta yayılacak olan yaranın ve enfeksiyonun gelişimini yavaşlatabilmek amacıyla kişilerin kullanması gereken Aklovir krem enfeksiyon ile savaşacaktır. Başka bir amaçla uygulanması durumunda sivilce ya da akne üzerine sürülmesi sonucunda ciddi reaksiyonların gelişmesine neden olabilir.

Aklovir kremin kullanımı uçuk tedavisinde gerçekleştiği için başka cilt sorunlarında kullanımı ile birlikte iz kalması gibi bir durum meydana gelebilir. Bu sorun dışında kişilerde iltihaplı sivilcenin patlamasına ve sonucunda yara oluşması da görülebilir. İnsanların yaşadığı sivilce sorunlarının tedavisinde mutlaka doktora giderek sivilce için üretilerek kişilerin kullanması gereken kremler alınması gerekmektedir.

Aklovir Krem Fiyatı

Uçuk kremi olarak bilinen kremin her zaman için eczanelerden sadece uçuk tedavisi amacıyla doktorun ön görmesi ile birlikte satın alınarak kullanılması gerekmektedir. Krem uzman doktor tarafından reçete edilmesi ile birlikte kullanılması için devlet güvencesi olan kişilerin SGK kapsamında bir ilaç olması nedeniyle eczanelerden satın alırken herhangi bir ücret ödemeden satın alabilirler.

Krem İsmi Fiyatı
Aklovir 13.68 TL

Kremin her zaman için doktorun önerdiği şekilde kullanılması uygun olacaktır. Kremin her 4 saatte bir uçuk üzerine sürülmesi gerekmektedir. Normal reçete ile yazılan bir krem olması nedeniyle uzman doktorun muayene etmesi ile birlikte doktor tarafından yazılması ile eczanelerden satın alınabilir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle