Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Kurdeşene Ne İyi Gelir ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kurdeşen hastalığının gelişmesi sonrasında kişilerin kullanacak oldukları bitkisel kür tarifleri ve hastalığa iyi gelen doğal tedavi yöntemleri ile hastalığı kısa sürede iyileştirebilirsiniz.

Kurdeşene İyi Gelenler

Kurdeşen

Kanda histamin fazla salınacak olması nedeniyle kişilerde meydana gelecek olan kaşıntılı kurdeşen hastalığının tedavisi de yapılabilmektedir. Bunun için kişinin beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle kurdeşen tetikleyecek olan histamin salınımını arttıracak gıdalar yemekten kişi uzak durmalı ve her gün soğuk kompres uygulamalıdır. Buz kompresi uygulamak özellikle de kurdeşen sonucunda meydana gelen kaşıntıyı azaltma konusunda etkili olacaktır. Kişilerin saat başı beş ya da on dakika boyunca uygulayacak oldukları buz kompresi kurdeşen salınımını engelleyecektir. Böylelikle meydana gelen kaşıntı azalacak ve kişinin kaşıntısı da yok olacaktır. Bunun için bir havluya saracak olduğunuz buz cilt üzerine konulur. 10 dakika boyunca cilt üzerinde gezdirilir. Daha sonrasında buz atılır.

Zencefil Macunu

İnsan sağlığı açısından şifalı bitkiler arasında olan zencefil kurdeşen hastalığının tedavisinde de uzun yıllar boyunca kullanılmakta olan bir bitki olmaktadır. Bunun için toz zencefil uygulamanız gerekmektedir. Zencefil tek başına kullanılmayacağı ve toz haline getirildikten sonrasında içerisine eşit miktarda koyacak olduğunuz bal ile karıştırılarak macun haline getirilmelidir. Daha sonrasında ise günde 3 defa elde ettiğiniz macun aç karnına tüketilmelidir.

Bal ve zencefil karışımından elde ettiğiniz macunu aç karnına tüketmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Maydanoz Suyu

  •  10 dal maydanoz;
  • 1 su bardağı kaynar su.

Maydanoz suyunu tüketmek kurdeşen hastalığının tedavisinde etkili olacak ve vücudun salgılamakta olduğu histamin oranını azaltacak şifalı bir bitki olmaktadır. Bunun için ihtiyacınız olan 10 dal taze maydanoz ve 1 su bardağı kaynamakta olan sudur. Kaynayan suyun içerisine atacağınız 10 dal maydanoz kısık ateşte 7 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Daha sonradan maydanozlar süzülmeden suyun ılıması beklenir. Aç karnına sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa içmeniz son derece etkili olacaktır.

Kırlangıç Otu Suyu

  • 3 yemek kaşığı kırlangıç otu;
  • 2 litre su.

Hazırlayacak olduğunuz kırlangıç otu suyunun banyo yaparken kullanmanız gerekmektedir. Bunun için her zaman elde edecek olduğunuz kırlangıç otu suyu için 3 yemek kaşığı kırlangıç otuna ve 2 litre suya ihtiyacınız olacaktır. Suyun içerisine attığınız kırlangıç otu 20 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Ardından 1 saat boyunca süzülmeden demlenmesi beklenir. Banyo suyunun içerisine koyacak olduğunuz bu kür günde birkaç defa uygulanmalıdır. Kurdeşen geçiren bir kişinin kırlangıç otu suyu ile banyo yapması hastalığın belirtilerinin iyileşmesinde etkili olacaktır.

Zerdeçal

  • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal;
  • 1 su bardağı su.

Zerdeçal tüketmek her zaman sağlığa faydalı olmaktadır. Aşırıya kaçınmadan tüketecek olduğunuz zerdeçalın her zaman için insan sağlığına etkisi fazla olması ile bilinmektedir. Bunun için tedavinin gerçekleşecek olabilmesi için zerdeçal toz halinde tüketmelisiniz. 1 yemek kaşığı kadar zerdeçal 1 su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine atılarak birkaç dakika boyunca kaynatılmalıdır. Daha sonrasında kürü aç karnına tüketmeli ve suyun ılık olduğu zamanlarda süzüldükten sonra içmeleri tavsiye edilmektedir.

Greyfurt

Kurdeşen yaşamakta olan bir kişinin C vitamini alması her zaman için uzman hekimler tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikle de mevsiminde tüketecek olduğunuz C vitamin deposu olan greyfurt hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kaşıntının ve kabarık kızarıklığın yoğun olduğu durumlarda hastalığın tedavisi amacıyla kişilerin kullanacak olduğu greyfurt ya da greyfurt suyu tedavisi için gerçekten de çok etkili olmaktadır. Fakat greyfurt antidepresan kullanan ya da yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması gereken bir meyve olmaktadır. Bu nedenle de kurdeşen hastalığına sahip olan bir insan greyfurt tüketmeden öncesinde mutlaka doktorlarından bilgi alarak tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Karbonat

  • 1 yemek kaşığı karbonat;
  • Yarım fincan su.

Kurdeşen belirtileri ortaya çıkması sonucunda kaşıntı çok sıklıkla insanların hayatını olumsuz yönde etkileyecek bir durum meydana getirecektir. Bu gibi hastalığın belirtileri arasında kişilerin kesinlikle yapacak oldukları doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesi de karbonatı macun haline getirmek ve lezyon gelişen bölgeye sürmek olacaktır. 1 yemek kaşığı kadar karbonat yarım fincan su ile macun kıvamına getirilmelidir. Daha sonrasında ise lezyon gelişen bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülmeli ve kuruması beklendikten sonrasında macun ılık su ile yıkanması sonucunda hastanın kaşıntısı hafifleyecektir.

Elma Sirkesi

  • 1 su bardağı elma sirkesi;
  • 1 su bardağı su.

Bir kabın içerisinde doğal elma sirkesi ve 1 su bardağı su karıştırılmalıdır. Kurdeşen hastalığının oluşması sonucunda kaşıntı çok şiddetlenecek ve kişi kaşımaya başlaması sonucunda da lezyon genişleyecektir. Bunun olmaması için kişilerin uygulayacak oldukları tedavi yöntemleri başında elma sirkesi gelmektedir. Su karışımı ve var olan elma sirkesinin lezyon gelişen bölgeye bir sünger yardımıyla sürülmesi gerekiyor. Daha sonrasında yıkanmadan yarım saat boyunca beklenmeli ve sonrasında ılık su ile yıkamalısınız.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle