Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

En İyi Sivilce Maskeleri, Kullanımı, Faydaları ve Fiyatları

Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak isteyen kişilerin hazır maskeleri kullanarak aknelerden ve siyah noktalardan kurtulmalarını sağlayacak oldukları maskeler

Nuxe Masque Purifiant Doux aux Petales de Rose Maske

Gül yaprağı özü olan hassas ciltlerin arındırıcı bir maske olmaktadır. Temizleyici özelliği olduğu gibi aynı zamanda da cildin arınmasını da sağlayacaktır. Cilt tazeliğine ulaşmasını sağlayacaktır. Sivilceye neden olan cildin yağlanmasına sebep olan cildin fazla yağ oluşması sonucunda sivilcelerin yüz bölgesinden arınmasını sağlayacaktır. Cildin tekrardan saflığını ve oluşacak saflığı kazanmasında etkili olacaktır. İnternet alış veriş sitelerinden 76.00 TL ücret karşılığında satın alınarak kullanılabilir.

Hassas ciltlerin temizlenmesinde etkili olan maskenin esansiyel yağlar ile desteklenmiş formülü ile birlikte elde edilen kil sayesinde cildin yenilenmesinde etkili olacaktır. Sivilceli yüzlere sahip olan kişilerin her yaşa uygun olması ve tüm cilt tiplerine uygun olması ile birlikte tıkanmış gözeneklerin açılarak cildin rahat bir şekilde nefes almasında etkili olacaktır. Kullanan kişilerin sivilceye iyi gelen maskeler arasında olması sayesinde cilt tazeliğini korumasını ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Haftada iki defa kullanımı uygun olacaktır. Temizlenmiş cildin üzerine sürülmesi ile birlikte 15 dakika bekletilmesinin ardından ılık su ile temizlenmeli ve uygun olan nemlendirici sürülmelidir.

Bioderma Sensibio Mask

Tolerans seviyesinin çok düşük olan ciltlerin hassas olması nedeniyle ciltlerin nemlendirmek için ve yatıştırması amacıyla uygulanacak olan bakımda etkili olan maske olmaktadır. Sivilce, akne, siyah noktaların yok olmasında hemen etkili edecektir. Cilt üzerinde bir bariyer oluşmasında etkili olacak ve onarıcı bariyer sağlayacaktır. Cilt üzerinde parlaklığın sağlanmasında ve yeterli miktarda nem kazanmasında sağlanacaktır. Cildin tolerans seviyesinde yükselme sağlayacak olan ve kızarıklığın oluşumunu engelleyecektir. Hassas ve yağlı olan ciltlerde oluşan aknelerin kalıcı olarak iz bırakması ile birlikte bu sorunun üstesinden gelmesinde etkili olarak gerginlik hissinin yok olmasını sağlayacaktır.

Cildin hassas olması ile birlikte ortaya çıkacak olan sorunların kalıcı olarak yok olmasında etkili olacak, kuruluğun ve gerginliğin ortadan kalkarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmalarında etkili olacaktır.

Uygulanma alanı her zaman için temizliği daha önceden yapılmış olan cilt üzerine yapılarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Temizliği yapılan cilt üzerine kalın bir tabaka halinde sürülmesi ile birlikte 10 dakika boyunca bekletmeli ve sonrasında cilt üzerinde kazınarak ciltten temizliği ılık su ile yapılması gerekmektedir. Haftada bir defa düzenli olarak uygulanması ile birlikte cilt sorunlarının ortasından kalkmasını sağlayacaktır.

Dr Murad Clarifying Mask

Yağlı olan ciltlerde sıklıkla cilt sorunları arasında olan akne, siyah nokta gibi sorunların üstesinden gelmek için uygulayacak olduğunuz maskelerin arasında en etkili sivilce maskesi olarak 200.00 TL ücretle İnternet alışveriş sitelerinden satın alınacak bir maske olmaktadır. Cilt üzerinde yağlanma oluşması ile birlikte bunun kontrol altına alınmasında etkili olur. Tıkanan gözeneklerde oluşan sivilce ve siyah noktaları hemen iyileşmesinde etkili olacak olan kullanılan maskeler arasında olmaktadır. Yağlı ciltlerin ve siyah noktaların hafifletilmesinde etkili olacaktır. Bu maskenin içerisinde şu maddeler yoğun olarak bulunmaktadır:

  • Kaolin;
  • Talc;
  • Allantoin;
  • Magnesium Ascorbyl Phosphate;
  • Limonene.

Bu maskeyi uygulamadan öncesinde cilt temizliğinin her zaman için güzel bir şekilde nazikçe yapılması gerekmektedir. Cilt üzerinde maskeyi uyguladıktan sonrasında en az 10 dakika boyunca cilt üzerinde bekletilmesi gerekmektedir. Sonrasında ılık suyla durulamalısınız.

Vichy Gözenek Arındırıcı Maske

Yağlı ciltler üzerinde gözeneklerin kapanması ile birlikte gelişen sivilce ve siyah noktaların estetik olarak kötü görüntüsü nedeniyle buna çare aramakta olan kişilerin kullanacak olduğu maske ile birlikte cilt gözeneklerinin açılmasında etkili olacaktır. Güçlendirici özelliği ile birlikte hassas olan ve nemli olan ciltlerde oluşan sorunları yok edecektir. Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında etkili olduğu kadar yağ dengesini sağlayacak olduğundan mat bir görünüme kavuşmasında da etkili olacaktır. Cildin arınmasını ilk kullanım sonrasında sağlamış olacaktır. Termal su ile formüle edilmiş olması sayesinde paraben içermemesi sayesinde hassas ciltlerde herhangi bir yan etkisi olmadan kullanımı oldukça etkili olacaktır. 24.30 TL ücretle satın alacak olduğunuz maskenin daha sakin ve mat bir cilde kavuşmasında etkili olur.

Maskeyi uygulayacağınız zaman her zaman için temizlenmiş bölgeye uygulanması gerekmektedir. Haftada birkaç defa uygulanmalı ve göz bölgesinden kaçınılmalıdır. Göz bölgesine temas etmesi durumunda bol suyla yıkanmalıdır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle