Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Cilt Lekeleri Üzerinde Zeytinyağının Etkileriş Nelerdir?

Cildin üzerinde bulunan lekelerden kurtulmak için evlerde var olan zeytinyağı mucizesinden yararlanılabilir. Bu mucizeyi düzenli şekilde ve tarifine uygun kullanmak şarttır.

Zeytinyağı ve Cilt Lekeleri

Ciltte Zeytinyağı Mucizesi

Zeytinyağı ciltte bulunan lekeler ile savaşmak adına etkili bir biçimde çalışır. Zeytinyağı aşağıda bulunan faydaları ile cilt lekelerine iyi gelir. Bu faydalar arasında

Cildi Sıkılaştırır

Sarkmış olan ciltler bu yağ ile tedavi edilebilir. Cilt tabakasını etkili bir şekilde sıkılaştırır ve yaşlanan cildin problemlerini önler. Deri gözeneklerini sıkmak için geceleri ciltte sıcak şekilde masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Cildi Nemlendirir 

Nem eksikliği ciltte sert ve kuru bir yapıya neden olur. Yağ cildi mükemmel bir şekilde nemlendirir ve donuk cildi korur. Zeytinyağıyla sıkça nazik bir şekilde masaj yapılmalıdır. Cilt üzerindeki zeytinyağının en güzel güzelliklerini yakalamak için düzenli kullanım şarttır.

Akne Cilt Sorunları

Akne sorunlarının önüne geçmek lekeleri yok etmek anlamına gelir. Zeytinyağları yağlı ciltler için sivilce oluşumunu önler. Sivilceli alanlara limon suyu ile karıştırılmış yağ sürülür. Akne cilt izleri ve işaretleri kurtulmak adına günde bir kez uygulanır.

Kusursuz Cilt Peelingi

Zeytinyağında bulunan doğal besinler, cildin pul pul dökülmesine yardımcı olur. Cildin ölü hücrelerini yok etmek için cildinizin soyulmasını sağlamak zaten gereklidir. Zeytinyağına pudra şekeri eklenir ve cilde hafifçe masaj yapılır. Zeytinyağının cildin  üzerindeki en iyi güzellik yararlarını elde etmek için haftada 3 kez uygulanmalıdır.

Cilt Tonunu ve Doğasını Zenginleştirir

Zeytinyağı, cildin güzelliğini ve doğasını umut verici bir şekilde artırır. Cilt hücresi büyümesini destekler ve besinleri ile cildi besler. Düzenli olarak yüz bölgesine kullanıldığı zaman parlaklık, pürüzsüzlük ve sağlıklı bir yapıya sahip olunur.

Karanlık Çevreleri Kaldırır 

Koyu halkalardan kurtulmak için her gece birkaç damla zeytinyağı ve limon suyu karıştırıldıktan sonra etki altında kalan alana sürülür. Koyu halkaları doğal olarak zeytinyağı iyiliği ile temizlemek mümkündür. Özellikle kahverengi lekelerin kısa sürede ortadan kalkmasına adına etki sağlar. Bu etki için mutlaka düzenli şekilde kullanım yapmak gerekir.

Mükemmel Vücut Masaj Yağı

Zeytinyağı, vücut masajında ​​kullanılan en önemli yağlardan bir tanesidir. Zeytinyağı masajları ciltteki hücreleri harekete geçirir ve evde doğal olarak sağlıklı bir vücuda kavuşmaya olanak sağlar.

Doğum Lekelerinden Kurtulma

Hamilelik ve kilo kaybından sonra cildin üzerindeki işaretler kadınlarda daha yaygındır. Cilt elastik doğasını kaybettiği zaman ciltte uzanır. Zeytinyağı doğal olarak çatlakları çıkarmaya yardımcı olur. Alan yağ ile masaj yapılarak kaplanır.

Temiz Cilt Sağlar

Ekstra sızma zeytinyağı ile cilde masaj yaparak temiz bir cilt elde edilir. Zeytinyağındaki temel bakım ürünleri, serbest radikalleri temizler. Bu sayede cildi temiz ve pürüzsüz hale getirir. Tabii ki haftada 3 kez uygulandığı zaman istenilen etki sağlanır.

Maske Tarifleri

Zeytinyağını yüzde bulunan lekeler için kullanmayı isteyen kişiler bir gece boyunca peeling etkisi yaratan maskeyi uygulamalıdır. Bu maske cildin renk bozulmalarını dengelemeye, ölü cildi soymaya, cilt tonunu yumuşatmaya ve yumuşatıcı etkiye sahip olmaya yardımcı olur.

Malzemeler

  • Sızma zeytinyağı 1 tatlı kaşığı 
  • Elma sirkesi ¼ çay kaşığı 
  • Su veya gül suyu ¼ çay kaşığı

Hazırlanışı

Bu maskeyi uygulamadan önce cildi su ile temizlemek gerekir. Tüm malzemeleri karıştırılır ve yüz bölgesine uygulanarak gece boyunca bu şekilde bırakılır. Sabah kalkıldığında yıkanır.

  • Özellikle yanıklardan kaynaklı oluşan lekeler için; zeytinyağı ve lavanta, antiseptik çay ağacı yağı karıştırılır. Bu karışım nemlendirme konusunda faydalıdır. Yara izlerini önleme konusunda çalışır.
  • Güneş yanığı cilt lekeleri için; eşit oranlarda zeytinyağı ve beyaz sirke karıştırılır. Güneş yanığı cildi rahatlatmak ve iyileştirmek için sıcak bir banyoya dökülür. Ardından durulanır ve banyodan sonra zeytinyağını cildi nemlendirmek ve soyulmasını önlemek için doğrudan cilde uygulamak gerekir.
  • Egzama ve kaşıntıdan kaynaklı lekeler için; zeytinyağı doğrudan etkilenen bölgelere uygulama yapılır.  Papatya esansiyel yağı, bilinen bir kaşıntı ve tahriş edici ajan ekleyerek formülü daha etkili hale getirmekte mümkündür.
  • Lekeler için; hindistancevizi, zeytinyağı yağı, jojoba, badem yağı veya E vitamini yağını eşit oranlarda karıştırılır. Bu karışım cildin beslenmesini ve lekelerin renginin açılmasını sağlar.
  • Ayrıca bu yağın direkt olarak uygulanmasında kısıtlama olmaması gerekir. Yani cömert şekilde cilde uygulandığı zaman beslenme konusundaki etkileri daha üst düzeyde olacaktır. Bunun yanı sıra yağın düzenli kullanımı yapıldığı zaman kişilerin istediği sonuca ulaşması mümkün hale gelir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle