Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Cilt Lekeleri Sorununa Karbonat İle Çözüm Tarifleri

Cilt yüzeyinde bulunan lekelerden kurtulmak için ev ilaçları arasında etkili çözüm sunan ürünlerden bir tanesi karbonattır. karbonat düzenli uygulandığı zaman sorunlar ortadan kalkar.

Cilt Lekeleri Karbonat

Rahatsız Edici Cilt Lekeleri

Akne lekeleri, yaşlılık lekeleri, su çiçeği noktalarından oluşan lekeler, güneş lekeleri ve diğer cilt lekelerinin nedeni ne olursa olsun bu sorunlardan kimse hoşlanmaz. Ciltte oluşan koyu lekelerin diğer olası nedenleri arasında genetik, gebelik, stres, zayıf karaciğer fonksiyonu ve vitamin eksiklikleri bulunur. Kabartma tozu ve birkaç diğer doğal bileşenlerin yardımı ile görünümünü önemli ölçüde azaltmak mümkündür. Ayrıca uygulanacak olan bu işlemler oldukça ekonomiktir. Bu sayede böylece evin rahatlığında kahverengi lekeler için kişiler kendi doğal çözümlerini oluşturabilir.

Faydaları

Kabartma tozu nasıl cilt üzerinde sivilce izleri ve koyu lekeler azaltmaya yardımcı olur. Kabartma tozunun faydaları arasında;

  • Mükemmel peeling etkileri ciltte tutulan ölü deri hücrelerini, kiri ve aşırı yağı temizlemeye yardımcı olur. Bu sayede kahverengi lekelerin pürüzlülüğünü ve koyuluğunu azaltmaya yardımcı olur.
  • Ciltte bulunan yara izlerini veya lekeleri çıkarmak için kolajen üretimini uyarır.
  • Cildin pH seviyelerini dengede tutar. Bu sayede mikrop ve bakterilerin bağışıklık sistemini etkilemesini ve karanlık noktaların görünümünü tetiklemesini önler.
  • Deri gözeneklerinde biriken kir ve yağı çıkartır. Kabartma tozu onları kurutur, yara izlerinin ve yaş lekelerinin solmasına yardımcı olur.
  • Doğal ağartma etkileri sayesinde kahverengi lekeleri ve hatta cilt tonunuzu hafifletmeye yardımcı olur.

Lekelerden Kurtulma Yolları

Karanlık noktaların görünümünü azaltan en iyi kabartma tozu işlemlerini kullanmak gerekir. Bunları denemeden önce mutlaka yüz bölgesinin temizlenmesi gerekir. Cildi kurutmak için bir havlu kullanımı yapmak gerekir. Suna Dumankaya da karbonat kullanımını cilt için tavsiye etmektedir. Cilt lekelerine iyi gelen karışımlar arasında;

Pişirme Soda ve Su

Koyu lekelerin görünümünü azaltmak için en kolay kombinasyondur. Ciltte kabartma tozu kullanmadan önce kolda veya elde bir yama testi yapıldığından emin olmak gerekir.

Talimatlar

Bir çay kaşığı kabartma tozu için yavaşça yarım çay kaşığı su ekleyerek bir macun yapılır. Kahverengi lekelere direkt olarak uygulanır. Dairesel hareketler ile masaj yapılmalıdır. Doğal olarak kurumaya bırakılır ve sonra yıkanır. Cildi kurulayın ve düzenli nemlendirici uygulayın.

Pişirme Soda ve Limon Suyu

Limon suyu mükemmel bir ağartma maddesidir. Gözün etrafına uygularken dikkatli olunmalıdır. Açık kesimler ve sivilce kullanmayın.

Talimatlar

Bir kâsede kabartma tozundan 1 çay kaşığı koyulur, yarım çay kaşığı limon suyu eklenir. Buharlaşmayı durdurduktan sonra bir macun almak ve kahverengi lekelere uygulamak için karıştırılır. 3 ile 5 dakika bekletildikten sonra yıkayın. Kurulamak için bir havlu kullanılır. Bu tedaviyi yatmadan önceki gece yapmak ve kullanıldıktan sonra güneş ışığından kaçınmak en iyi uygulamalıdır.

Pişirme Soda ve Yeşil Çay

Yapılan çalışmalar yeşil çayın ağartıcı özelliklere sahip bileşikleri cildin depigasyonuna yardımcı olmaktan daha fazla içerdiğini göstermiştir.

Talimatlar

Bir fincan yeşil çay yapılır ve doğal olarak soğumasına izin verilir. Ardından yarım çay kaşığı yeşil çay kaşığı bir çay kaşığı eklenerek bir macun yapılır. Kahverengi lekelerin üzerine uygulanır. 3 ile 5 dakika boyunca masaj hareketleri ile uygulanır. Ardından yıkanır ve temiz yumuşak bir havlu yardımı ile kurulanır. 

Pişirme Soda ve Şeker

Şeker granülleri ölü cilt hücrelerini ve ekstra melaninleri temizlemeye yardımcı olan etkili doğal eksfoliyatörlerdir. Bu tedavi yüzü yumuşak ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.

Talimatlar

Kabartma tozu ve şeker eşit miktarda karıştırılır. Kalın bir hamur yapmak için biraz yeşil çay eklenir. Daha sonra özellikle kahverengi lekelerin üzerine dairesel hareketlerle yüze uygulanır. Yıkama yapmadan önce yüz bölgesinde biraz bekletilir.

Pişirme Soda ve Kahve Zeminleri

Talimatlar

Nemli kahve telvesi ve kabartma tozu karıştırılır. Bu karışıma birkaç damla su ilave ederek kalın bir macun yapılır. Daha sonra macun yüze sürülüp 5 dakika boyunca bekletilir. Son olarak durulanarak ve cilt kurulanmalıdır.

Pişirme Soda ve Papaya

Papaya cildin nemini artırır ve melanini azaltır. Dahası akneye neden olan bakteriler ve sebumla savaşmaya yardımcı olan besinler içermektedir. Cilt lekelerine iyi gelen bir maske uygulaması kullanılmalıdır.

Talimatlar

Papaya bir çay kaşığı yardımı ile püre haline getirilir. Ardından içine kabartma tozundan bir çay kaşığı karıştırılır. Pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar karıştırılmalıdır. Ardından cilde dairesel hareketlerle sürülerek 5 dakika bekletilir. Bu uygulama sonrası nemlendirici özelliği bulunan sabun kullanımı yapılmalıdır.

Pişirme Soda ve Bal

Yapılan çalışmalar sonucunda balın tahriş olmuş cildi yatıştırmaya yardımcı olduğunu ve akne kesilmelerini  kontrol ettiği ortaya çıkmıştır. Bu sayede kabartma tozu ile birleştirmek sadece karanlık lekelerin solmasına yardımcı olmaz aynı zamanda aknenin görünmesini engeller.

Talimatlar

Hem baldan hem de kabartma tozundan bir çay kaşığı bir kabın içinde karıştırılır. Daha sonra karışımı ciltte bulunan lekelere hafif hafif uygulamak gerekir. 5 dakika bekletildikten sonra durulanır ve cilt kurulanır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle