Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Atopik Dermatit Hastalığında Elma Sirkesi Kullanımı

Atopik dermatit sorununa karşı evde bulunan elma sirkesi mucizevi bir ilaç olarak çalışır. Bu ilacın düzenli şekilde kullanımı istenilen sonuçların elde edilmesini sağlar.

Atopik Dermatit ve Elma Sirkesi

Egzama

Çocukların ve yetişkinlerin yaklaşık % 3’ü ve bebeklerin yaklaşık% 10 ile 20’si atopik dermatitten etkilenir. Bu, cildi tahriş eden veya iltihaplanan tıbbi durumdur. Atopik egzama / Atopik dermatit en sık görülen egzama tiplerinden biridir. Egzamadan muzdarip olan bir kişi genelde vücudun belli kısımlarında dizlerin, ellerin, bileklerin, yüzün veya bazen vücudun her yerinde, kırmızı, iltihaplı ve kaşıntılı döküntüler ile karşı karşıya kalır. Bu cilt hastalığı güçlü bir kaşıntı hissine neden olur. Bazı durumlarda cildi çizmeye neden olacak derecede kötü hale gelir. Bu sorunu tedavi etmeye yardımcı olabilecek çok sayıda losyon ve krem ​​bulunur. Bununla birlikte kremlerin ve reçetesiz ilaçların çoğu kişilerde farklı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle son derece kaşıntılı cilt bozukluğunu tedavi etmek için kullanabileceğiniz sihirli bir bileşen elma sirkesidir. Bu ürünün faydalarını bilmek atopik dermatinin ortadan kaldırılması adına gereklidir. Faydaları arasında

Anti-fungal Özellikler

Elma sirkesinin antifungal ve antibakteriyel özellikleri atopik dermatite neden olan bakterileri yok eder.

Hücrenin Yenilenmesini Destekler

Elma sirkesi hücre yenilenmesini destekleyen beta-karoten içerir ve kullanımı etkilenen cildi iyileştirir.

Potasyum İçerir

Elma sirkesinde çeşitli alerjik durumların tedavi edilmesine yardımcı olan iyi bir miktarda potasyum bulunur. Bunun yanında potasyumun cildin pH dengesini koruduğu ve bir büzücü olarak çalıştığından atopik dermatiti etkili bir şekilde tedavi eder.

Fiber İçerir

Mineraller ve vitaminlere rağmen egzama neden olabilecek toksinlerin durulanması için vücudun yardımcı olduğu çok liflidir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Egzamanın diğer bir önemli nedeni zayıf bir bağışıklık sistemidir. Sirkenin kullanımı sayısız mineral tuzları, Vitamin B1, asetik asit, riboflavin, mineraller ve güçlü bir bağışıklık sisteminin diğer birçok promotöründen dolayı egzamayı başarılı bir şekilde tedavi eder.

Kaşıntı Hissini Tedavi Eder

Kuru cilt egzamadaki başlıca nedenlerden bir tanesidir. Elma sirkesi bu koşulları tedavi edebilir ve bu cilt bozukluğuyla gelen kaşıntı hissinden inanılmaz bir rahatlama sağlar. Atopik dermatinin en rahatsız edici olan belirtisi kaşıntıdır. Gün içinde düzenli ve huzurlu bir yaşam geçirmek için kaşıntıların hafifletilmesi de önemlidir.

Elma Sirkesini Uygulama

Topikal Uygulama

Çözelti biraz daha konsantre ve asidik olduğundan dolayı bu yöntemin taze kırılmalara dayanabileceğini unutmamak gerekir. Uygulama yapmak için;

 • Üç bardak suyun içinde ¼ fincan elma sirkesi seyreltilir.
 • Seyreltilmiş elma sirkesine bir pamuk topu daldırılır.
 • Daha büyük alanlar için bir sprey şişesi de kullanılabilir. Temizlik için kullanışlı bir pamuk havlu bulundurmak gerekir.
 • Egzamadan etkilenen cilde cömertçe uygulanmalıdır. 
 • Yeni bir döküntü üzerine uygulanacaksa yanma meydana gelebilir. Sabah ve tekrar akşamları bir kez uygulayın.
 • Egzamadan etkilenen cildi bir giysisiyle hemen kapatmak gerekir.
 • Bu uygulama sayesinde gerekli olan sonuçlar kısa süre içinde alınmaya başlar. Uygulamada önemli olan detay düzenli şekilde kullanılmasıdır.

Bebekler İçin Sirke Banyosu

 • Küveti ılık su ile doldurmak gerekir. Bu suyun içine 1 ile 2 bardak elma sirkesi eklenir.
 • Ilık su cilt gözeneklerini açar.
 • Bebek küveti kullanımı yapan kişiler aynı oranda su ile sirke kullandığından emin olmalıdır.
 • Bebekler 15 ile 30 dakika aralığında bu suyun içinde bekletilir.
 • Gözenekleri kapatmak için cildi temiz soğuk suyla durulamak önemlidir.
 • Ardından bebeğin cildi bir havluyla kurulanmalıdır. 

Suyla Seyreltilmiş Sirke

Egzamadan etkilenen bir cilde elma sirkesi uygulaması yapılacaksa, büyük bir rahatlama elde edilecek anlamına gelir. Ayrıca sirkesinin antifungal ve anti bakteriyel özellikleri durumu mümkün olan en kısa sürede tedavi etmek için doğrudan cilde etki etmeye başlayacaktır.

Gerekli malzemeler:

 • Elma sirkesi 2 yemek kaşığı
 • 2 yemek kaşığı su
 • 2 ile 3 tane pamuk topları

Uygulama

Küçük bir kâse alınır ve içine elma sirkesi, su koyularak seyreltilmek amacı ile iyice karıştırılır. Daha sonra bu karışımın içine pamuk topu sokulur ve etkilenen bölgeye yerleştirin. İsteğe bağlı olarak bu karışımın içine nemlendirme sağlamak için Hindistan cevizi yağı da damlatılır. Haftada birkaç kez bu işlem tekrarlanmalıdır. Bu sayede istenilen sonuçlar kısa sürede elde edilir. Bu uygulamalar dünya çapında kullanılan uygulamalar içinde yer alır. Bunları kullanmak sinir bozucu egzamadan kurtulmak adına gereklidir. Ayrıca bu karışımlar kuru cilt ve güneşe maruz kalma gibi benzer cilt durumlarında da kullanılmaktadır. Yalnız düzenli şekilde kullanım yapmak oldukça önemli olan bir detaydır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle